W tym roku odbędą się one w Poznaniu w dniach 10-14 lipca. Kwalifikację wywalczyła na najważniejszej imprezie pływackiej - Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców. Impreza odbyła się na długim basenie w Olsztynie, a poprzedził ją dwutygodniowy obóz. Podczas czterodniowej rywalizacji zawodniczka Piątki startowała sześć razy, bijąc właśnie tyle rekordów życiowych: w stylu dowolnym na dystansach 800 m i 1.500 m oraz dwukrotnie na 200 m i 400 m. Bezkonkurencyjna okazała się na najdłuższym dystansie. To 60 długości pabianickiego basenu. Z czasem 17:39.58 była pierwsza wśród juniorów i 6. w Polsce w kategorii open.

- To miłe uczucie, gdy wyprzedza się o kilka lat starsze koleżanki, które jeszcze niedawno wydawały się nie do pokonania. Poprzedni swój czas na tym dystansie poprawiłam o 13 sekund - zdradza 16-letnia pływaczka.

Świadectwa ukończenia gimnazjum (z wyróżnieniem) nie odbierze osobiście, co nie oznacza, że ma już wakacje. W poniedziałek wyjeżdża na kolejny obóz, tym razem do Dębicy. Stąd po dwutygodniowych przygotowaniach pojedzie do Poznania. Po mistrzostwach Europy wraca do Dębicy, bo tam właśnie odbędą się 21-24 lipca mistrzostwa Polski juniorów 16-letnich.

- W tym roku wakacje będą krótkie, bo zastanawiam się nad jeszcze jednym startem na początku sierpnia, do którego namawia mnie trener Mariusz Wędrychowicz. Wtedy w Kryspinowie koło Krakowa odbędą się mistrzostwa Polski w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych – zdradza.

Tam pabianiczanka chce wystartować na dystansie 5 km.