Po raz drugi w Pabianicach mogliśmy podziwiać zawodników MMA. Mieszane sztuki walk zdobywają w naszym kraju coraz więcej zwolenników. W hali MOSiR w ramach amatorskiej ligi MMA 25 odbyły się mistrzostwa okręgu łódzkiego. Wśród 60 zawodników mogliśmy podziwiać sześciu pabianiczan, którzy zdobyli aż 5 medali.

Debiut na macie zaliczył Marcin Miziała, który miał startować w zawodach pierwszego kroku, ale z powodu braku zawodników w tej kat. wystartował od razu w ograniczonej formule. Debiut wypadł naprawdę nieźle. Po ładnej i dobrej walce 22-latek poległ w dogrywce.

Srebrne medale zdobyli: Łukasz Fręch (kat. 80 kg), Krzysztof Stawiński (kat. 87 kg) i Rafał Wnętrzak (kat. +96 kg). Na najwyższym stopniu podium stanął zaś Filip Danych (kat. 80 kg), który wreszcie mógł zaprezentować się pabianickiej publiczności (w lutym, gdy były poprzednie zawodny w Pabianicach, uniemożliwiła mu to choroba). Ponadto złoty krążek w kat. 87 kg zdobył Marcin Chałaśkiewicz, który stoczył trzy naprawdę bardzo dobre walki.

- Zawody stały na dobrym poziomie. Można było oglądać naprawdę fajne walki. Wszystkie kategorie poza półciężką i ciężką były obłożone przez zawodników ze ścisłej czołówki. Zawodnicy z Pabianic po raz kolejny na tle takich rywali pokazali się z bardzo dobrej strony - podsumował jeden z głównych organizatorów, Tomasz Janiak.