W wyścigu na 1.500 metrów kraulem Piechota zdobyła złoty medal, o ponad pół minuty (sic!) wyprzedzając klubową koleżankę z UKS 190 Łódź, Aleksandrę Knop.

Jej wynik 15:52.72 to nowy rekord Polski na tym dystansie. Poprzedni także należał do Pauliny i był o niespełna cztery sekundy gorszy.

Pabianiczanka wywalczyła minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Budapeszcie.

To drugi rekord Polski pobity na tych mistrzostwach przez pływaczkę z Pabianic. Wcześniej zdobyła złoto na 800 m, a jej czas był najszybszy w Europie i szósty w tegorocznych światowych tabelach.

Między rekordami Polski Piechota sięgnęła po srebro na 400 metrów kraulem, przegrywając z mistrzynią Polski, rok młodszą Aleksandrą Polańską z Raszyna. Jednocześnie Polańska odebrała Paulinie rekord kraju na tym dystansie, bijąc go o trzy sekundy.

Zatem Piechota wraca do domu z dwoma złotymi medalami (rekordy Polski), jednym srebrnym i z dwoma minimami na mistrzostwa Europy.