Zawody zostały zorganizowane przez Polską Unię Taekwondo oraz częstochowski Klub Sportowy Orient. W imprezie wzięło udział ponad 550 zawodników z 35 klubów z Polski, Walii, Austrii oraz Azerbejdżanu.
Pabianicki Klub Sztuk Walki „Azja”, prowadzony przez Grzegorza Sokołowskiego, wystawił 24 zawodników we wszystkich kategoriach.
W kategorii dzieci - rocznik 2007 Julia Śmiałkowska zdobyła aż 3 medale: złoto w układach formalnych tradycyjnych (tzw. walka z cieniem), srebro w walkach soft-stick (walki na piankowe pałki) oraz brąz w technikach szybkościowych (kopnięcie jak najwięcej razy w określonym czasie), gdzie nasza zawodniczka w ciągu 20 sekund wykonała aż 36 kopnięć.
Kasper Śmiałkowski z rocznika 2006 zdobył złoto w układach tradycyjnych oraz brąz w technikach szybkościowych, a Ignacy Górak srebro w układach tradycyjnych.

Z dzieci rocznika 2005 Jessica Żabolicka w układach tradycyjnych zdobyła brąz oraz złoto w softach, Natalia Placek brąz w softach, a Mateusz Lichnowski był czwarty w układach tradycyjnych. Natomiast Weronika Bonczał, Szymon Śmiałkowski i Jaś Jedynak odpadli z softów w ćwierćfinałach.
Z rocznika 2004 startowali: Zuzanna Śmiałkowska, Oliwier Baranowski i Kacper Czap. Zuzi udało się wywalczyć złoto w układach tradycyjnych, Oliwierowi 2 srebra - również w układach i w softach, a Kacper uplasował się tuż za podium w układach.
W kategorii wiekowej młodzik pabianiczan reprezentowało 4 zawodników. Oskar Gaca zdobył złoto w układach tradycyjnych, natomiast Bartosz Górecki, Łukasz Kacprzak i Damian Nurczyński musieli uznać wyższość innych zawodników. Oprócz układów Bartkowi udało się w swoim debiucie zająć 4. miejsce w walkach semi-contact (tzw. walka przerywana).
Kategoria kadet to ponownie dominacja naszych zawodników w układach formalnych. Adam Tyran zdobył złoto w układach tradycyjnych 10-7 cup oraz brąz w układach otwartych, a Filip Mazurek w tej samej kategorii układów tradycyjnych zdobył srebro. W kategorii układów tradycyjnych 6-3 cup Oliwia Domańska zdobyła brąz, a Patryk Jagodziński zajął dwa 4. miejsca - w obu rodzajach układów formalnych.
Aleksander Muszyński i Sławomir Ochman reprezentowali kategorię juniorów i również nie zawiedli. W tej samej kategorii układów tradycyjnych 10-7 cup Olek zdobył srebro, a Sławek brąz.
W seniorach również wystąpiła dwójka zawodników. Jedno złoto w układach tradycyjnych 10-7 cup zdobył Daniel Warchuł, zaś drugie złoto wywalczył sam szkoleniowiec - Grzegorz Sokołowski, w układach tradycyjnych czarnych pasów. Udało mu się również dojść do ćwierćfinałów walk semi-contact.
Łączny łup pabianiczan na zawodach w Częstochowie to 21 medali: 8 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych. W generalnej klasyfikacji medalowej pabianicki klub zajął 7. miejsce spośród 35 klubów, a w kategorii dzieci - 3. miejsce.
Oprócz zwycięstw medalowych trener „Azjatów” otrzymał Nagrodę Prezesa Związku Sportowego Polska Unia Taekwondo za wkład w rozwój Unii.

Klub „Azja” chciałby podziękować dyrekcji ZS nr 2, SP nr 3 oraz Gim. nr 3 za wsparcie oraz możliwość odbywania treningów przygotowujących do zawodów. Zarząd klubu dziękuje również Starostwu Powiatowemu za częściowe sfinansowanie wyjazdu.