W mieście znanym z festiwalu muzyki rockowej walczyły 32 drużyny podzielone na trzy kategorie wiekowe. Fabrykanci wystawili drużynę w kategorii klas V-VI szkół podstawowych. Trener Krzysztof Dobros miał do dyspozycji następujących zawodników: Igor Barys (SP 5), Jakub Gorządek (SP 5), Gabriel Sikora (SP Chechło), Wiktoria Lewandowska (SP Petrykozy), Martyna Krawczyk (SP Petrykozy), Jakub Dąbrowski (SP Petrykozy), Bartosz Bednarek (SP Petrykozy). Niestety nie zdołał się wyleczyć Aleksander Ciemnoczołowski.

Pabianiczanie dotarli na turniej z lekkim opóźnieniem i na „dzień dobry” ulegli gospodarzom, Sparcie Jarocin, 2:4. Urazu kostki w tym meczu nabawił się Dąbrowski, który nie mógł już kontynuować gry. Kolejne dwa mecze grupowe to istne horrory – remisy 2:2 z Ogniwem Sopot i 1:1 z Juvenią Kraków.

W grupie pabianiczanie zajęli 3. miejsce i grali o pozycje 9-12. Tutaj ulegli 2:8 Husarowi Bolesławiec i w meczu o 11. miejsce walczyli z BBRC Łódź. Przy stanie 2:1 dla łodzian Wiktoria Lewandowska odzyskała piłkę i pozostało jej tylko przyłożyć ją w polu punktowym. Niestety, zawodniczkę powstrzymali... sędziowie, którzy nie zastosowali przywileju korzyści i nakazali grę z miejsca. Rywale zdążyli ustawić się na pozycjach w obronie i szansa na remis oraz dogrywkę przepadła.