Do tej dyscypliny przekonują nauczycieli i uczniów drużyna Fabrykantów oraz przedstawiciele Łódzkiego Okręgowego Związku Rugby.

Najmłodsi mają okazję poznać rugby tag – bezkontaktową, bezpieczną odmianę tej dyscypliny.

- Tagi to w pełni bezpieczna zabawa, która przygotowuje dzieci do prawdziwego rugby. Taka forma ćwiczeń stosowana jest na całym świecie i staje się coraz popularniejsza w Polsce - mówi trener pabianickich Fabrykantów, Krzysztof Dobros.

Odbyła się lekcja pokazowa dla lokalnych nauczycieli wychowania fizycznego. Zajęcia prowadził Artur Mrowicki – były zawodnik Budowlanych Łódź. Praktycznie nieznana w pabianickich szkołach dyscyplina wzbudziła duże zainteresowanie grona pedagogicznego.

Szkoleniem dzieci zajmuje się regionalny oficer rozwoju – Zbigniew Jurzysta, który koordynuje działania związane z promocją rugby w województwie łódzkim.  

- W poprzednich edycjach Szkolnej Ligi Rugby Tag wzięło udział około ośmiuset uczniów z Łodzi. Do zawodów przystąpiło ponad 80 szkół podstawowych i gimnazjów. Finały rozgrywek odbyły się w Łódzkiej Atlas Arenie. Chcielibyśmy stworzyć jak najwięcej drużyn, także w Pabianicach. Trochę pracy i jesteśmy w stanie rywalizować z łódzkimi ekipami – mówi Dobros.

Każda szkoła, która zdecyduje się na przeprowadzenie pokazowych zajęć rugby, otrzyma jajowatą piłkę i zestaw tagów – pasów z tasiemkami, które umożliwiają najmłodszym w pełni bezpieczną grę. Fabrykanci zachęcają placówki do nawiązania stałej współpracy z drużyną. W sprawie lekcji pokazowych, treningów dla dorosłych i młodzieży, a także w każdej innej sprawie związanej z rugby można kontaktować się z trenerem Fabrykantów pod nr. tel. 534-901-625 lub pisać na fabrykanci@o2.pl.

Informacje o drużynie można śledzić na facebooku: www.facebook.com/fabrykanci.