11 listopada w Warszawie odbył się 22. Bieg Niepodległości na dystansie 10 km. Wzięło w nim udział prawie 7.000 biegaczy. Nie zabrakło również naszej delegacji biegaczy. Wśród kobiet bardzo dobre miejsce 12. z czasem 41.04 w klasyfikacji ogólnej zajęła zawodniczka sekcji RKS Łódź Zuzanna Mokros, która specjalizuje się w biegach długich. W kategorii do 20 lat zajęła 8. miejsce.

Wśród panów 221. miejsce w ogólnej (m20 - 85) klasyfikacji zajął Patryk Grzeszczak - 40,37.

424. miejsce w kategorii ogólnej (m40 - 77)  z czasem 42,35 zajął nasz wielokrotny maratończyk Cezary Marciniak.

621. w kategorii M40 zajął Paweł Pietrzak z czasem 1:00:33.

Piotr Dunajczyk był 270 w kategorii M50 z czasem 1:01:38.

- Z perspektywy już nawet 2-3 lat widać ogromny postęp. Biega coraz więcej ludzi. To jest szalenie budujące - mówi Marciniak, który jest też wiceprezesem PKK99.

Pobiegli jeszcze Konrad Pecina (833. miejsce) i Filip Motylewski (1.605 miejsce).