Młode konstantynowianki po dwóch dniach zmagań osiągnęły historyczny wynik, pozostawiając w tyle 23 najlepsze zespoły wyłonione przez sito eliminacji. Jeszcze nigdy w Konstantynowie Łódzkim dyscyplina zespołowa nie zdobyła klubowego mistrzostwa Polski.

Tegoroczny finał największych na świecie rozgrywek mini siatkówki przeszedł do historii. Po wieloletniej obecności w Zabrzu, w tym roku finałowe rozgrywki po raz pierwszy odbyły się w Drzonkowie obok Zielonej Góry. Ośrodek sportowy, który na co dzień gości reprezentacje Polski w pięcioboju, tym razem odwiedzili najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki.
Finaliści rozgrywek Kinder + Sport Cup zostali wyłonieni w ogólnopolskich, wieloetapowych eliminacjach. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy finałów wojewódzkich oraz najlepsi w dwóch ogólnopolskich barażach. Do Drzonkowa przyjechało 624 młodych zawodników, a liczba wszystkich gości przekroczyła 1.000 osób. W całym tegorocznym turnieju wzięło udział ponad 32.000 młodych adeptów siatkówki.
Rozgrywki finałowe rozpoczęły się 1 lipca, a podczas dwóch dni rozegrano 720 spotkań. Zwycięzców wyłoniono w 3 kategoriach – dwójkach, trójkach i czwórkach w kategorii dziewcząt i chłopców. Emocji nie brakowało, a walka toczyła się do ostatniego tchu. W meczu o brązowy medal trójek dziewcząt padł historyczny wynik - 46:44. Zresztą historycznych wydarzeń w tegorocznej edycji Kinder + Sport nie brakowało. W kategorii dwójek dziewcząt całe podium zgarnęły 3 zespoły reprezentujące niewielką miejscowość Kosieczyn, co zdarzyło się po raz pierwszy w historii turnieju.
W rozegraniu turnieju nie przeszkodziła nawet burza z gradobiciem, która przeszła przez Drzonków drugiego dnia zawodów. W najważniejszym momencie świeciło jednak słońce, co umożliwiło rozdanie głównych nagród na powietrzu. Jak przystało na prawdziwy turniej – medaliści dekorowani byli na specjalnym podium.
Tegoroczni zwycięzcy w ramach nagrody głównej wyjadą na mistrzostwa Europy, odbywające się jesienią w Gdańsku. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarki oprócz kibicowania reprezentacji Polski będą mieli okazję poćwiczyć pod okiem Sebastiana Świderskiego. Dodatkowymi nagrodami dla wszystkich medalistów były okazałe puchary i sprzęt sportowy. 
Poziom sportowy rozgrywek rośnie z roku na roku i wkrótce wielu z występujących w Drzonkowie zawodników z całą pewnością zobaczymy w klubach ligowych, a może i reprezentacji Polski. Wystarczy przypomnieć, że na tym turnieju debiutowali tacy gracze, jak Zbyszek Bartman, Paweł Woicki czy Andrzej Wrona.
Kinder + Sport jest projektem realizowanym przez Polski Związek Piłki Siatkowej, Ferrero Polska, JM Marketing Group i Fundację Polska Siatkówka.

Klasyfikacja końcowa dziewczęta - rocznik 2000:

1. UKS Lider I Konstantynów Łódzki

2. UKS 6 Radom

3. Nike Ostrołęka

4. KS Pałac Bydgoszcz

5. MKS Zorza Wodzisław Śląski

6. SP 9 APS Rumia

7. SP 18 Koszalin

8. MOSM I Tychy

9. MKS MOS Wieliczka

10. Foto Ola Ostróda

11. MMKS Kłodzko

12. Energia Gedania Gdańsk

13. UKS 4 Aleksandrów Łódzki

14. MKS Dwójka Zawiercie

15. Joker Świecie

16. UKS Trójka Leżajsk

17. LTS Legionovia

18. UKS Remis Świdnik

19. UKS Trójka Sulechów I

20. Siatkarz Koło

21. STS Sandecja Nowy Sącz

22. BAS Białystok I

23. UKS Victoria Włoszczowa Gim 2

24. SP Domaszowice

Skład mistrzyń Polski: Justyna Kędziora (kapitan), Natalia Kołcz, Karolina Garstka, Aneta Tarnowska, Julia Matyja, Paulina Chudzik. Trener: Sławomir Kołcz.