15–17 listopada w Łodzi spotkają się żeglarze i motorowodniacy z Polski i zagranicy, by zapoznać się z ofertą targową, wybrać nowy sprzęt i zaplanować nadchodzący sezon.

Będzie to możliwe dzięki XV Targom Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, podczas których zobaczymy rekordową ilość premier jachtów, łodzi i osprzętu.

Żeglarzy najbardziej zainteresują jachty żaglowe morskie i śródlądowe, a wśród nich premierowe: Haber 660 nagrodzony tytułem jacht roku 2013 we Włoszech, jacht żaglowy VIKO S 22 zaprojektowany przez studio SLYD di Sergio Lupoli (jacht otrzymał nagrodą Premio Italia Per la Vela 2013), Maxus 24 (wersja z mieczem szybrowym), Phobos 22 sport, Sedna 24, Cosinus Janmor 33, Focus 800 Performance jednostka regatowo-turystyczna oraz osprzęt i atrakcyjne cenowo czartery w Polsce i na innych światowych akwenach.

W ofercie dla motorowodniaków zaprezentowane zostaną: jacht motorowy nominowany do nagrody European Powerboat of the Year 2014 – Elan Power 30, cztery prapremiery polskich jednostek motorowych: Galia 600 Hardtop, Phenix 800 oraz półślizgowe houseboaty Balt 818 Tytan i Nexus 850 Power, Laguna 700 Cruiser – projekt nagrodzony przez Królewskie Stowarzyszenie Okrętowców, Galia 750 Hardtop, Galia 630 Sundeck, Calipso 23, Bayliner Elements, Pegazus 460 i Joyboat (jacht spacerowy z napędem elektrycznym). Będzie też katamaran spacerowy Holiday Boats Sun Deck będący dwupoziomową luksusową jednostką pasażerską.

W targach BOATSHOW udział bierze 186 firm prezentujących 109 jednostek pływających, w tym 36 premier i nowości. Premierą jest również ekologiczny silnik zaburtowy LEHR napędzany czystym propanem. Nie zabraknie osprzętu, odzieży, elektroniki jachtowej, akcesoriów i wielu innych produktów wykorzystywanych w rekreacji wodnej.

W tym roku na szczególną uwagę zasługują tematy dotyczące śródlądowych dróg wodnych, realizowane w ramach Salonu Turystyki Wodnej. Gościem honorowym targów jest Województwo Zachodniopomorskie prezentujące Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Augustów wraz z przedstawicielami Litwy i Białorusi przedstawi malowniczy szlak Kanałem Augustowski na Białoruś, a następnie Niemnem do Druskiennik na Litwie. Ciekawie zapowiadają się prezentacje Wielkiej Pętli Wielkopolskiej oraz Międzynarodowej Drogi Wodnej E 70, łączącej Europę Zachodnią przez Polskę z Kaliningradem.

Warto zaplanować udział w warsztatach i wykładach: nawigacja tradycyjna i elektroniczna, meteorologia, ABC radiooperatora, ubezpieczenie i odpowiedzialność skippera, morskie i śródlądowe przepisy żeglugowe oraz teoria żeglowania.

Odwiedzających zapraszamy do tawerny targowej na chwilę relaksu przy muzyce szantowej oraz na koncert Czterech Refów w sobotę 16 listopada o godz. 19.00.

Do odwiedzenia Targów BOATSHOW zapraszamy od piątku 15 listopada do niedzieli 17 listopada – od godz. 10.00 do godz. 18.00 (w niedzielę do 16.00).

Miejsce targów hala Expo – Łódź al. Politechniki 4.

Wejściówki po 20 zł i 30 zł bez rejestracji. Więcej na: www.boatshow.pl/