W szosowych mistrzostwach Polski startowało dwoje pabianiczan. Bogumiła Matusiak (Tramwajarz Łódź) w gronie 56 cyklistek w wyścigu ze startu wspólnego (dystans 109 km) zajęła 14. miejsce. Wcześniej, w jeździe indywidualnej na czas, była ósma. Mistrzynią czasówki została Maja Włoszczowska, a ze startu wspólnego - Anna Szafraniec (obie CCC Polkowice).

Drugi nasz reprezentant, Krzysztof Jeżowski (Bank BGŻ) w wyścigu ze startu wspólnego na dystansie 218 km w gronie 90 kolarzy zajął 49. miejsce. Podwójnym mistrzem Polski (na czas i w wyścigu ze startu wspólnego) został Tomasz Marczyński z CCC Polsat Polkowice. Tym razem mistrzostwa rozgrywano pod Złotoryją, na trudnej górzystej trasie. Jeżowskiemu nie udało się obronić złota sprzed roku, ale do mety dojeżdżały małe grupki kolarzy i o finiszu z peletonu, ktorego mistrzem jest właśnie „Jeżu”, nie mogło być mowy.