Krzysztof Jeżowski z ekipy CCC Polsat Polkowice zwyciężył w drugim kryterium ulicznym w Lubinie rozgrywanym w cyklu “Criterium Cuprum Cup”.

Pabianiczanin po drugim miejscu zajętym podczas kryterium ulicznego w Polkowicach (przegrał tylko z Bartłomiejem Matysiakiem) tym razem nie dał szans rywalom i wygrał kolejny w tym roku wyścig.

Na starcie kryterium stanęło 85 zawodników (wszyscy, którzy startowali w Polkowicach), a także kolarze z Czech, Niemiec i Ukrainy, którzy dodatkowo dojechali do Lubina. Tym razem, przy dobrej pogodzie, kolarze mieli do pokonania trasę o łącznej długości 52 kilometrów (40 okrążeń po 1,3 km), która prowadziła ulicami Lubina tuż przy niedawno otwartej galerii Cuprum Arena.

Kryteria zdominowali w pełni kolarze ekipy Krzysztofa Jeżowskiego. Już od samego startu na czele peletonu widać było całą ekipę CCC, która co piąte „tłuste” okrążenie wyprowadzała na finisz po punkty Krzysztofa Jeżowskiego. Pierwszą rundę wygrał Jeżowski, na drugiej najlepszy był Matysiak. Losy zwycięstwa w kryterium rozstrzygnęły się na 6-tym „tłustym” okrążeniu, kiedy to Krzysztof zdobył komplet punktów i niezagrożony umocnił się na prowadzeniu. O druga lokatę w kryterium zacięty bój stoczył zwycięzca z Polkowic – Bartek Matysiak z kolarzem ekipy DHL Author Robertem Radoszem.
Krzysztof Jeżowski gromadząc 30 punktów został zwycięzcą kryterium w Lubinie wyprzedzając kolegę z ekipy Bartłomieja Matysiaka, który zgromadził 21 pkt. Na trzeciej pozycji kryterium ukończył Robert Radosz DHL-Author.

- Tym razem wszystko poszło zgodnie z planem - mówi Krzysztof Jeżowski.

źródło: ccckol.polkowice.pl