Trzech pabianiczan, jeżdżących w barwach Gatta Bike Team, zdobyło drużynowe wicemistrzostwo Polski w kategorii 20-39 lat. Adam Ostojski, Dominik Omiotek, Przemek Juszkiewicz i łodzianin Dominik Kapusta dokonali tego 13 września w Pile.

Nasi kolarze mieli do pokonania cztery 10-kilometrowe rundy. Zajęło im to 54 minuty, co daje średnią prędkość wynoszącą nieco ponad 44 km/h.

- Trasa przebiegała w większości przez teren lotniska w Pile, więc wiejący na odkrytym terenie wiatr utrudniał jazdę - mówi Ostojski.

Zwyciężyła ekipa FTI Racing Team z Poznania, do której kolarze Gatta Bike Team stracili 1 minutę i 42 sekundy.

Trzecie miejsce wywalczyła drużyna Jafi Sport Bike Team z Pszczyny z zaledwie sekundą straty do naszych zawodników.