W pierwszej rundzie pabianiczanie polegli w Skierniewicach 86:102, a nie do zatrzymania był wtedy grający prezes klubu ze Skierniewic, Adrian El Ward, który rzucił naszym 35 punktów. Ponadto drużyna Ósemki w znakomitej większości złożona jest z zawodników, którzy w ubiegłym sezonie grali jeszcze w II lidze.

Pierwszą kwartę podopieczni Wiesława Wincka rozpoczęli niezwykle nerwowo, w efekcie przegrywali po pierwszej odsłonie sześcioma punktami. Potem rozpoczęła się pogoń za Ósemką. Ostra reprymenda szkoleniowca przyniosła efekt, szczególnie w trzeciej kwarcie, gdy goście rzucili nam ledwie 7 punktów. Bezradny był najgroźniejszy w szeregach przyjezdnych El Ward, którego z gry znakomicie wyłączył Jakub Orłowski. Co prawda rzucił nam 16 punktów, ale średnią w sezonie ma grubo powyżej... 30 punktów na mecz!

Był to zdecydowanie najlepszy mecz PKK'99 w tym sezonie, okraszony aż dwunastoma celnymi rzutami za trzy punkty! Trafiali: Bartłomiej Frątczak 5 razy, Robert Defeciński 3, Artur Szczerkowski, Przemysław Chlastawa, Kuba Orłowski i Mateusz Szmidt po jednym.

PKK'99 Pabianice – Ósemka Skierniewice 70:56 (16:22, 16:12, 22:7, 16:15)

PKK'99: Frątczak 19, Defeciński 19, Orłowski 15, Grabowski 8, Jędrzejewski 6, Chlastawa 5, Szmidt 3, Placek, Szymański, Wojciechowski, Ratajczyk.