Podopieczni Wiesława Wincka przystąpili do meczu niezwykle zmotywowani, żądni rewanżu za pechową porażkę 54:56 w pierwszym półfinale. Przez pierwszą połowę pabianiczanie dali pokaz basketu, prowadząc do przerwy 42:21. Wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte, jednak w trzeciej kwarcie drużyna z Kutna, grająca w siedmioosobowym składzie, zaczęła odrabiać straty. Kutnowianie wygrali trzecią kwartę różnicą 16 punktów i przed ostatnią odsłoną na tablicy widniał wynik 53:48 dla PKK'99. W czwartej niezwykle zaciętej kwarcie pabianiczanom udało się utrzymać przewagę i wyrównali bilans spotkań na 1:1.

PKK'99 Pabianice – KKS Pro-Basket 76:70 (19:11, 23:10, 11:27, 23:22)

PKK'99: Orłowski 22, Grabowski 17, Frątczak 14, Szczerkowski 7, Szymański 5, Ratajczyk 4, Chlastawa 3, Jędrzejewski 2, Placek 2, Stępnik.