W kategorii kadet nasi koszykarze pokonali na wyjeździe 79:73 drużynę ze Skierniewic. W drugim meczu kadetów nasi pokonali u siebie  AZS Kutno 66:58. Wygrana nie przyszła jednak tak łatwo.

Pierwsze minuty spotkania przyniosły szybkie prowadzenie 6:0 dla drużyny z Kutna. Dopiero w drugiej części kwarty, nasi wzięli się za zdobywanie punktów i dobrą obronę. Punktowali Krystian Mik i Maciej Lewandowski, którzy kończyli udane kontrataki. Druga kwarta miała podobny przebieg. Znów naszą siłą była zbiórka i dobre podanie do przodu. Spiker powtarzał słowa o „agresywnej obronie naszych zawodników”, jednak ta nie była wcale taka dobra. Kutnianie często otrzymywali pozycje rzutowe, ale na szczęście nie potrafili ich wykorzystać. Z taką oceną zgodził się trener Wincek – Obrona była bardzo chaotyczna, a w ataku brakowało skuteczności. Połowa wygrana 34:19, powinna być wygrana 50:10. – powiedział trener PKK 99.

Druga połowa nie przyniosła poprawy, a wręcz przeciwnie. AZS zaczął seriami trafiać za trzy i walczyć w obronie o każdą piłkę. Nasi koszykarze grali nie dbale i robili głupie błędy. Trzecia kwarta wygrana 12:22 przez Kutnian pozwoliła im myśleć o wyrwaniu zwycięstwa pabianickiej drużynie. W ostatniej części spotkania przewaga PKK w pewnym momencie wynosiła tylko 4 pkt. Wtedy jednak nasi zawodnicy się obudzili i zwarli szyki obronne, a ważną „trójkę” trafił Krystian Łągiewczyk. PKK dowiozło przewagę do końca i mogło się cieszyć ze zwycięstwa, jednak po bardzo dobrych meczach z liderem tabeli z Łowicza i skierniewicką drużyną, można było liczyć na coś więcej. Zwłaszcza, że drużyna z Kutna to ligowy outsider. – Zawodnicy podeszli do tego spotkania zbyt lekko. Myśleli, ze skoro przeciwnicy zamykają ligową tabelę to mecz sam się wygra. Później zaczęło do nich docierać, że Kutno jednak coś potrafi. Był to nasz najgorszy mecz, ale najważniejsze jest zwycięstwo. – podsumował Wiesław Wincek.

Punktowali: Mik 17, Wilk 15, Lewandowski 13, Van Wijngaarden 11, Łągiewczyk 7, Stolarek 3, Gorczycki, Olkusz, Szczerkowski, Wlazło. (kt)

Rozegrano również mecz w kategorii młodzik, w którym nasi chłopcy pokonali u siebie zespół ze Skierniewic 86:53.

Punkty zdobywali: Artur Szczerkowski 26, Daniel Pikula 22, Juliusz Knop 21, Michał Bartczak 8, Tomasz Rogoziński 4, Damian Pawlik 2. Grali ponadto: Alek Placek, Filip Sauter (powrót po kontuzji), Paweł Wójcik, Krzysztof Knapik, Marcin Lewandowski i Jakub Chojnacki.