Koszykówka Koszykarki Solparku Kleszczów Pabianice po zwycięstwie w Jeleniej Górze z Finepharmem 83:39 (22:8, 24:12, 20:10, 17:9) znalazły się na czele tabeli grupy B 1CLK. Punkty dla naszego zespołu zdobyły: Magdalena Kowalska 15, Sylwia Włodarek 14, Marta Błaszczyk 10, Patrycja Bajerska 9, Joanna Bogacka, Marta Hylewska i Monika Szulc po 8, Anna Krajewska 5, Joanna Szałecka 4 i Renata Piestrzyńska 2.

Pojedynek rozpoczął się od indywidualnej akcji Hylewskiej. Po chwili kolejne punkty dla pabianiczanek zdobywały Szulc i Bajerska. W 4. minucie gry było już 12:2. Później dwoma udanymi rzutami z półdystansu popisała się najskuteczniejsza jeleniogórzanka Małgorzata Myćka (w całym meczu zdobyła 23 punkty). Riposta przyjezdnych była błyskawiczna. Kontry Bogackiej i w końcówce znów dwukrotnie Hylewska. W drugiej kwarcie przez 5 minut obie drużyny trafiały na przemian do kosza. Druga część tej kwarty to już wyraźna dominacja naszych. Raz za razem punkty zdobywały Kowalska i Włodarek. Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza. Przewaga Solparku była bardzo duża. W 27. minucie było 59:30. Przez kolejne 10 minut gospodynie nie mogły trafić do kosza. W 37. minucie zrobiło się 78:30. W tym czasie kilka punktów rzuciła Błaszczyk, a na 2 sekundy przed końcem trzeciej kwarty z ósmego metra za trzy trafiła Krajewska. W samej końcówce meczu kilka punktów dla gospodyń zdobyła Myćka.

Jeśli spojrzymy w pomeczowe statystyki, to widać, że pabianiczanki były lepsze w każdym elemencie gry. Zdecydowanie wygrały walkę pod koszami. W zbiórkach było aż 54:31. Koszykarki Solparku trafiały do kosza z 57-proc. skutecznością za 2 i 37-proc. za 3. To bardzo dobre osiągnięcia. Przyznać trzeba jednak, że gospodynie w tym sezonie spisują się poniżej oczekiwań, a ten mecz był tego dowodem. W Solparku wszystkie zawodniczki punktowały, wszystkie miały dodatni „eval” (suma zysków i strat). Aż siedem naszych miało eval ponad 10, co jest wynikiem rewelacyjnym. W tej klasyfikacji najlepsza była najmłodsza 17-letnia Włodarek z wynikiem +18, czyli prawie tyle, co cały zespół gospodyń. Jeśli porównamy zdobycze obu drużyn, to wynik eval jest jeszcze bardziej okazały niż rezultat meczu, bo 111 do 23.

Już w środę Solpark Kleszczów Pabianice zmierzy się z bardziej wymagającym rywalem. O 17.00 w Kleszczowie dojdzie do pucharowego pojedynku z ekstraklasową Ineą AZS Poznań. Początek spotkania o 17.00. O 15.30 spod naszej hali odjedzie autobus do Kleszczowa. Organizator prosi wszystkich chętnych na wyjazd o wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności telefonicznie (601 25 29 74). Kolejny mecz ligowy zaplanowano na niedzielę 19 grudnia. Przeciwnik też dobry. Do Pabianic przyjeżdża trzecia w tabeli Ostrovia. Początek spotkania o 17.00 w hali MOSiR. (sp)