Koszykarki Grot Alles Pabianice wygrały drugi mecz w lidze. Tym razem łatwo i wysoko ograły u siebie SMS Łomianki 78:49. Dzięki temu jesteśmy liderem tabeli.
Mecz rozpoczął się od celnej trójki Anny Makurat z Łomianek i było to jedyne prowadzenie gości w meczu. Później dwiema akcjami trzypunktowymi popisała się Katarzyna Szymańska. Po chwili trafiły: Beata Paranowska, Ewelina Okonek i Joanna Szałecka. Po trójce Sylwii Bujniak i Szymańskiej zrobiło się 21:11. Kwartę zakończyła udaną akcją Natalia Piestrzyńska. W drugiej odsłonie dominacja naszych była przytłaczająca. Co chwila kibice oklaskiwali swoje pupilki. Trójki Anna Kolasy, Bujniak i Magdaleny Grzelak zupełnie odebrały chęć do gry przyjezdnym. Te 10 minut wygraliśmy 23:7, a pierwszą połowę 52:25. Trafiliśmy wtedy aż 7 trójek (podobnie jak w pierwszym meczu w Olsztynie) i mieliśmy skuteczność 75%. W drugiej połowie już tak pięknie nie było.
– W takim meczu musiałam dać pograć młodzieży i nominalnym rezerwowym – mówi nasza trenerka Sylwia Wlaźlak . – Gdzie, jak nie w takich meczach, mają się ogrywać.
W 1. lidze zadebiutowała niespełna 17-letnia Patrycja Kirsz, która zdobyła 4 punkty, wywołując tym aplauz na trybunach. Po raz pierwszy w Grocie Alles zagrały dwie aktualne reprezentantki Polski seniorek - Aleksandra Wajler i Bujniak. Z bardzo dobrej strony pokazała się zwłaszcza ta druga. Obie to zawodniczki Widzewa, które grają u nas na mocy umowy szkoleniowej.
Ciekawym pozostaje fakt, iż mimo dużej przewagi wzrostu przeciwniczek wygraliśmy deskę. Podobnie było przed tygodniem w Olsztynie. Cieszy fakt, że na zbiórkę idą wszystkie nasze koszykarki. Mamy też zrównoważony bilans przechwytów i strat, a wiemy, że bywało z tym źle. Po dwóch meczach trudno wyciągać jakieś wnioski, ale jesteśmy najskuteczniejszym zespołem w obu grupach. Gramy widowiskowo i skutecznie. Oby tak dalej. Na razie trenerka odbiera wiele gratulacji. W niedzielę tuż po meczu osobiście gratulowali jej marszałek łódzkiego Witold Stępięń i właściciel Allesu Sławek Wojciechowski.

Kolejny mecz pabianiczanki rozegrają w sobotę o 14.00 w Pruszkowie z Liderem. Pruszkowianki dotychczas wygrały i przegrały. W tabeli są na 6. miejscu.
Grot Alles – SMS II Łomianki 78:49  (29:18, 23:7, 14:10, 12:14).
Punkty Grot Alles: Katarzyna Szymańska 15 (6 zbiórek., 3 przechwyty., 4 asysty), Sylwia Bujniak 14 (3 zb., 3 as.), Magdalena Grzelak (9 (5 zb., 3 as.), Beata Paranowska 9, Anna Kolasa 7 (7 zb., 2 as., 2 p.), Aleksandra Wajler 7, Ewelina Okonek 7, Patrycja Kirsz 4, Joanna Szałecka 4, Natalia Piestrzyńska 2. Grały też Joanna Twardowska i Dominika Szczygieł.