Ostatni mecz w sezonie rozpoczął się od prowadzenia ŁKS 2:0. Nasi jednak czujnie doprowadzili do remisu (Dominik Jędrzejewski), a potem wyszli na prowadzenie (Adam Jurga). Gospodarze trafili „trójkę”, ale nasi umieli odpowiedzieć po rzutach Jurgi i Mateusza Grabowskiego. W 7. minucie na tablicy widniał wynik 11:9 dla naszych. Potem ŁKS przeprowadził trzy skuteczne akcje z rzędu, a w PKK’99 kwartę zamknął rzutami osobistymi Aleksander Gwardecki.

W drugiej odsłonie nasi doprowadzili do remisu 17:17 (cztery punkty Jurgi), a potem dzięki kapitalnej serii Bartosza Malarczyka i rzutom Jurgi oraz Gwardeckiego prowadzili 27:21. Jeszcze na minutę przed przerwą po akcji kapitana, Bartłomieja Frątczaka było 31:27 dla nas. W końcówce to jednak ŁKS rzucił pięć punktów i zakończył pierwszą połowę prowadzeniem 32:31.

Po zmianie stron nasi nadal zaciekle walczyli. Na serię ośmiu punktów ŁKS odpowiedzieliśmy niemal tym samym (m.in. „trójkę” rzucił Frątczak) i w 27. minucie było tylko 42:41 dla ŁKS. Łodzianie dołożyli sześć punktów i przed ostatnią kwartą mieli siedem punktów (48:41) przewagi.

W ostatniej odsłonie gospodarze nie dali sobie zrobić krzywdy, wypracowując sobie przewagę 12 punktów w 35. minucie (57:45). W końcówce po rzutach Frątczaka i Grabowskiego doszliśmy ŁKS na trzy punkty (61:58), ale to było wszystko, na co było stać PKK’99 w tym spotkaniu.

Rozgrywki III ligi wygrał TKM Włocławek przed MChKK Medos Chełmno, ŁKS, Pro-Basketem Kutno i ZEC PKK’99. Ponieważ ŁKS wycofał się z dalszych rozgrywek, w turnieju półfinałowym o awans do II ligi zagrają: TKM, Medos i Pro-Basket.

ŁKS Szkoła Gortata – ZEC PKK’99 Pabianice 63:58 (17:13, 15:18, 16:10, 15:17)

ZEC: Jurga 17, Frątczak 14, Malarczyk 10, Gwardecki 8, Grabowski 6, Jędrzejewski 2, Kowalewski 1, Szmidt, Ratajczyk, Placek.