W Łowiczu odbył się kolejny mecz w kat. młodzik starszy. Nasi koszykarze rozegrali fantastyczny mecz, miażdżąc przeciwników z Łowicza i wygrywając z nimi 115:20. Pabianiccy koszykarze byli w każdym elemencie gry o klasę lepsi. Świetne spotkanie rozegrał Szymon Owczarek, który zaliczył 9 przechwytów, 8 asyst, 6 zbiórek w ataku i zdobył 9 punktów. Za tę wszechstronność trener przyznał mu tytuł MVP tego meczu. Szymon godnie zastąpił naszego rozgrywającego Filipa Sautera, który w pierwszej kwarcie nabawił się dość poważnie wyglądającej kontuzji prawej dłoni (wstępna diagnoza - zwichnięty palec). Na wyróżnienie zasługuje zdobywca 18 punktów Bartek Malarczyk, autor największej liczby przechwytów w tym meczu – 10 oraz 6 asyst.

W meczu punkty zdobywali: Marcin Lewandowski 28, Bartosz Malarczyk 18, Szymon Bernasiak 14, Szymon Barys 12, Dawid Kopański 10, Szymon Owczarek 9, Aleksander Placek 9, Filip Sauter 6, Aleksander Jóźwik 5, Piotr Łągiewczyk 2, Krzysztof Kin 2.

***

W minionym tygodniu grali jeszcze kadeci. Niestety, oba mecze przegrali. We wtorek ulegli Ósemce Skierniewice 56:63. Na półtorej minuty przed końcem jeszcze był remis. W samej końcówce spotkania zabrakło jednak koncentracji. W meczu punktowali: Juliusz Knop 19, Adrian Wlazło 11, Daniel Pikula 10, Artur Szczerkowski i BartoszKlamżyński po 8.

Drugi mecz kadeci rozegrali w niedzielę. Tym razem przegrali 63:82 ze Startem Łódź. Taki wynik nie wymaga komentarza, była to najwyższa przegrana naszych koszykarzy w tej fazie rozgrywek.
W meczu punktowali: Juliusz Knop 26, Daniel Pikula 13, wracający po kontuzji Patryk Wnuk 6, Adrian Wlazło i Artur Szczerkowski po 5, Bartosz Klamżyński 4, Michał Bartczak i Krzysztof Knapik po 2, Tomasz Rogoziński i Jakub Chojnacki 0.