Language School Pabianice – AZS Uniwersytet Warszawski 65:50 (19:10, 15:9, 14:12, 17:19)

Mecz rozpoczął się od naszego prowadzenia 6:0. Trafiały Krajewska za dwa oraz Błaszczyk za trzy i z osobistego. Przyjezdne odpowiedziały nam dosłownie takimi samymi akcjami i był remis. Później jednak pabianiczanki przejęły kontrolę nad meczem i spokojnie wygrały kwartę prowadząc 19:10. Już w pierwszej kwarcie Błaszczyk zaliczyła 12 ze swoich 20 pkt. w meczu.

W drugiej kwarcie nasze koszykarki drużynowo punktowały swoje przeciwniczki. Spotkanie było całkiem niezłe w naszym wykonaniu mimo aż 33 strat, ale warszawianki równie często traciły piłkę. Gospodynie konsekwentnie powiększały przewagę oraz dobrze pracowały w obronie, wykorzystując każdy błąd AZS-u.

Druga połowa przebiegała również pod kontrolą Language School. Martwi tylko niska skuteczność rzutów z gry, ale na pocieszenie zostaje 84 proc. skuteczności na linii rzutów osobistych. Jak zawsze dobrze w obronie zagrała Renata Piestrzyńska, która zebrała 5 piłek z tablic i rozdzieliła 7 asyst do koleżanek. Gdy przebywała na parkiecie, drużyna notowała 19 pkt. przewagi.

Po meczu odbyło się oficjalne zakończenie sezonu i świętowanie awansu do ekstraklasy. Koszykarkom wręczono kwiaty, a kilka zdań podziękowań wygłosili starosta Krzysztof Habura i prezydent Zbigniew Dychto. Na koniec na parkiet wniesiono tort, którego każdy mógł posmakować.

To trzeci awans do ekstraklasy z rzędu. Wcześniejszą grę w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce blokował brak hali, która spełnia wymogi PZKoszu. Teraz ma być jednak inaczej, ponieważ budowana jest nowa hala. Pełen nadziei po zakończeniu spotkania był starosta.

– To ostatni awans do ekstraklasy. Teraz możemy najwyżej zdobyć Mistrzostwo Polski. Budujemy salę, która będzie spełniać wymogi i wierzę, że będzie to sala szczęśliwa dla naszych koszykarek. Na pewno szkoda starej hali, ponieważ pamięta ona mnóstwo radości i wzruszeń przy okazji zdobywania MP, ale można będzie na niej nadal trenować. Mamy w mieście wspaniały narybek młodych zawodniczek, którym ta hala będzie jeszcze długo służyć – powiedział Krzysztof Habura.

Teraz koszykarki czeka ostatni mecz sezonu. Wyjazdowe spotkanie z Sokołowem Podlaskim rozpocznie się 31 marca o godz. 17.00. Później nadejdzie czas na analizy całego sezonu oraz zbieranie  budżetu potrzebnego do wystartowania w ekstraklasie. Miejmy nadzieję, że nagroda za zajęcie pierwszego miejsca w tabeli 1 ligi będzie symbolicznym kamieniem węgielnym pod budowanie nowego budżetu.

Punktowały: Błaszczyk 20, Bogacka 10, Krajewska 7, Sobczyk i Piestrzyńska po 6, Szulc 5, Szałecka 4, Parus 3, Rozwandowicz i Salska po 2, Włodarek, Pietrzak