Nasi zawodnicy awansowali z pre-ligi do 2. ligi, a następnie do 1. ligi, gdzie występuje 12 zespołów.
16 października ruszył nowy sezon. Do naszej drużyny doszło
trzech nowych zawodników: Piotr Twardowski, Szymon Juniak i Adam Jurga. Chłopaki z Pabianic grali mecz z Indesitem, pokonując go 46:35. Początek spotkania był bardzo wyrównany i nerwowy. Pierwsza kwarta skończyła się remisem 11:11. Dopiero w drugiej części spotkania PKK objęło większe prowadzenie i utrzymało wynik do końca spotkania.
Najlepszymi zawodnikami byli: Szymon Juniak, który zanotował 11 punktów (5/5 z gry) i 5 zbiórek, a także Kuba Orłowski, autor 10 oczek oraz 6 zbiórek i 5 asyst.
W kolejnym tygodniu rozgrywek koszykarze z Pabianic zmierzyli z drużyną Quriers. Był to mecz, który od początku pokazał, jak dobrze przygotowane jest PKK'99. Zawodnicy zmiażdżyli przeciwników i wygrali ten mecz aż 43:14 (12:4, 12:2, 4:6, 15:2). Całe 40 minut kontrolowali wynik i nie dawali rywalom żadnych szans na spokojnie rozpoczęcie akcji. Koszykarze grali fenomenalnie w obronie, przechwytując 11 razy i zbierając 30 piłek z tablicy.

Bardzo dobre spotkanie zagrał Piotr Dobrosz, który rzucił 6 punktów i miał 10 zbiórek (6 zbiórek w ataku). Również z dobrej strony pokazał się Szymon Juniak, zdobywając 7 punktów.
Skład drużyny Inovatica PKK'99: Mikołaj Raczyński, Kuba Orłowski, Piotr Dobrosz, Piotr Twardowski, Filip Nowak, Bartłomiej Salamon, Arkadiusz Stępnik, Adam Jurga, Adam Ratajczyk, Jacek Włodarski, Dominik Jędrzejewski, Bogumił Zięba, Szymon Juniak i Przemysław Chlastawa.

Informacji o drużynie udzieliła sekretarz zespołu - Beata Światłowska.