Tym razem nasze zajęły w turnieju czwarte miejsce.

W imprezie zagrało 8 zespołów, które podzielono na 2 grupy. W naszej grały jeszcze: Ursus, Głowno i Ostrovia. Z Ursusem i Głownem odnieśliśmy wysokie zwycięstwa 87:19 i 77:34. O 1. miejscu w grupie decydował pojedynek z Ostrovią. Niestety, w końcówce meczu swoje trzy grosze dołożyli sędziowie i to zdecydowanie na naszą niekorzyść. Trzy ich fatalne decyzje spowodowały, że przegraliśmy spotkanie 62:64. Najpierw uznali punkty, które ostrowianka zdobyła po czasie 24 sekund Później rzucającą na kosz Leonę Jankowską popchnięto z tyłu, co wyglądało na faul niesportowy, a nie przyznano nawet rzutów wolnych. Na koniec kilka zawodniczek walczyło o piłkę, a w gąszczu rąk tylko sędzia widział, że ostatnią, która dotknęła piłkę, była pabianiczanka. Z tej akcji poszły decydujące punkty dla Ostrovii. Wzburzenie pabianickiej ekipy było ogromne. Spokojna z reguły trenerka Sylwia Wlaźlak długo nie mogła pogodzić się z tak krzywdzącymi Dekorex decyzjami arbitrów.

W ostatnim pojedynku decydującym o 3. miejscu w turnieju przegraliśmy z ŁKS-em 61:67, choć na 40 sekund przed końcem jeszcze prowadziliśmy. Dwie trójki najlepszej koszykarki turnieju Katarzyny Kenig przesądziły sprawę.

Turniej wygrała ekipa Ostrovii po zwycięstwie z Aleksandrowem 66:60. Bardzo dobre wrażenie na obserwatorach zrobił zespół AZS-u UMCS Lublin, który w meczu grupowym pokonał Aleksandrów, ale przegrał z ŁKS-em (sędziowała ten mecz ta sama para, co nam z Ostrovią i znów nie obyło się bez kontrowersji). 1 mały punkt zdecydował o lokatach 1.-3. w tej grupie. Szkoda, że w tak dobrze zorganizowanym turnieju, z dobrą obsadą, wieloma cennym nagrodami, jedne z głównych ról zagrali arbitrzy.

Patrząc na przebieg meczów Dekoreksu w perspektywie dopiero co zaczętych przygotowań, występ należy ocenić pozytywnie. Przed pabianiczankami już od czwartku kolejny turniej. Tym razem w Aleksandrowie Łódzkim.

Oto plan gier Dekoreksu: czwartek 26 września godz. 17.00 z Basketem Aleksandrów, piątek godz. 11.00 z SMS-em Łomianki, sobota godz. 12.00 z ŁKS-em i niedziela godz. 10.00 z Ineą Poznań. Wszystkie spotkania w Aleksandrowie w hali przy Waryńskiego 22.

Punkty w turnieju w Głownie dla Dekoreksu zdobyły: Dorota Sobczyk 49, Leona Jankowska 45, Joanna Bogacka 32, Sylwia Włodarek 30, AngelikaKowalska 28, Anna Krajewska 24, Justyna Okulska 17, Marta Błaszczyk 13, Natalia Piestrzyńska 10, Joanna Szałecka 10, Izabella Olczak 10, Renata Piestrzyńska 8, Anna Krakowska 7, Karolina Ignatowska 6, Aleksandra Głaszcz 0. Ciekawe, że zbiórka była już po syrenie, a dobitkę zaliczyli.