W IV Turnieju Firm i Instytucji o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic, tradycyjnie zorganizowanym przy okazji Dni Pabianic, udział wzięło 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy.
Rywalizacja w grupach była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczyć może fakt, że w obu grupach aż 3 drużyny zgromadziły po 6 pkt. i o awansie do półfinałów decydował bilans bramkowy poszczególnych drużyn.
W efekcie w grupie A pierwsze miejsce zajęła drużyna Poczty Polskiej, a drugie Policja. Dopiero trzecie miejsce niespodziewanie zajęła drużyna Kiosku, która dopiero co zajęła 2. miejsce w Turnieju o Puchar Starosty z okazji Dni Powiatu. Tego dnia okazała się gorsza o 1 bramkę i pożegnała się z turniejem już w fazie grupowej. Ostatnie miejsce bez zdobyczy punktowej przypadło ZWIK-owi.

W grupie B zawody były równie wyrównane. Po 6 pkt. zgromadziły Allmed, Straż Pożarna i Philips, a bez punktów kończyli rywalizację oldboje z Policji. Najkorzystniejszy bilans bramkowy miały Allmed i Straż Pożarna i to te dwie drużyny zajęły miejsca premiowane grą w półfinałach.

W 1/2 finału Policja pokonała Allmed, a Poczta Polska okazała się lepsza od obrońców tytułu sprzed roku, czyli Straży Pożarnej. Strażacy niepowodzenie w półfinale powetowali sobie w meczu o 3. miejsce, pewnie pokonując Allmed i zajmując najniższe miejsce na podium.
W finale zmierzyły się Policja i Poczta Polska. Po bardzo dobrym spotkaniu lepsi okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach, wygrywając 4:2. W drużynie wygranych szczególnie wyróżniali się: bramkarz Płuciennik (wybrany najlepszym bramkarzem turnieju), obrońca Gawlik i niestrudzony napastnik Gumola. O sile Poczty Polskiej stanowił Damian Jaworowski, który został królem strzelców turnieju.