Zanim goście zorientowali się, że mecz się rozpoczął, już przegrywali. Akcję po skrzydle przeprowadził Szymon Szafoni i strzelił w dalszy róg, zaskakując bramkarza KKS. Już w 1. minucie było 1:0 dla Włókniarza.

W 5. minucie w sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się Paweł Leonow. Kapitan Włókniarza nie zmarnował tej okazji i podwyższył na 2:0. W 9. minucie było już 3:0 dla „zielonych”. Znów dał o sobie znać snajperski instynkt Leonowa, który wykorzystał dogodną okazję.

W 21. minucie goście przegrywali już 4:0. Bramkę z gatunku „stadiony świata” strzelił Sebastian Dresler. Skrzydłowy Włókniarza huknął z powietrza z linii pola karnego i idealnie zmieścił piłkę w okienku bramki przyjezdnych. Cztery gole w ciągu 21 minut – to był błyskawiczny atak Włókniarza!

W drugiej połowie pabianiczanie mieli okazje, by strzelić piątą bramkę i zabić jakiekolwiek emocje w tym spotkaniu. Najpierw z kornera piłkę za kołnierzem bramkarza usiłował zmieścić Sebastian Mucha, ale czujność golkipera KKS sprawiła, że wybił piłkę nad poprzeczkę.

W 53. minucie Dresler celnie, lecz zbyt lekko strzelił z pola karnego. Wreszcie w 60. minucie po szybkiej akcji prawą stroną Dresler wyłożył piłkę na ósmy metr Ołehowi Korobce, ale Ukrainiec w świetnej okazji posłał piłkę Panu Bogu w okno. Gdy napastnik Włókniarza pudłował, było już 4:1. 120 sekund wcześniej KKS wykorzystał rzut karny, podyktowany za przewinienie jednego z pabianiczan w polu karnym.

W 69. minucie było już 4:2. Po prostopadłym podaniu zawodnik z Koluszek wpadł w pole karne i z ostrego kąta zdołał zmieścić piłkę w bramce Włókniarza. Dziesięć minut później w dobrej okazji na skraju pola karnego znalazł się rezerwowy Maksymilian Kowalski, ale fatalnie przestrzelił.

W końcówce dzięki dwóm skutecznym interwencjom Adriana Nowackiego udało się uniknąć nerwówki. Była to 12. wygrana Włókniarza w rundzie jesiennej. Za tydzień mecz na szczycie – „zieloni” grają w Łodzi z Widzewem II.

Włókniarz: Nowacki – Piotrowski (63. Acela), Czerwiński, Sulikowski, Gorący – Dresler (70. Kowalski), Leonow, Mucha (74. Nazarczyk), Szafoni (82. Adamiak) – Korobka (80. Witasik), Niżnikowski (80. Przyk).