Jako pierwsi celny strzał oddali goście, ale Dawid Bukowiecki poradził sobie z uderzeniem Tomasza Ostalczyka z rzutu wolnego. Dłutowianie odpowiedzieli zablokowanym strzałem Mariusza Wocha i świetną akcją Marcina Klucha. „Klusek” zwiódł rywala w polu karnym, lecz zamiast posłać piłkę w kierunku bramki, uderzył mocno w kierunku… linii bocznej.

W 15. minucie goście wywalczyli rzut wolny. Centrował Tomasz Ostalczyk, piłka przeszła przez przedpole bramki GLKS i… trafiła w głowę Marcina Olejnika. Obrońca GKS był oślepiony przez słońce, ale zdołał skierować piłkę do bramki.

Pięć minut później mogło być 0:2, ale w niezłej okazji źle zachował się Daniel Dudziński. Dłutów ruszył do ataku w 24. minucie. Po akcji z Kluchem w słupek trafił Dominik Mosiński, chwilę później z bliska spudłował Ernest Bartłomiejczyk.

Punktem zwrotnym spotkania była 28. minuta, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Kluch. Grający w dziesiątkę GLKS próbował wyrównać, ale czynił to nieskutecznie. Najpierw bombę Bartłomieja Sendala zablokował obrońca, potem mocny strzał Mosińskiego z trudem wybił na róg Krystian Wawrzyński, wreszcie bramkarz Ksawerowa musiał się wysilić po akcji Bartłomiejczyka, który minął czterech rywali i strzelił mocno z linii pola karnego.

Nie minęła minuta drugiej połowy, a goście cieszyli się z gola. Fatalną pomyłkę Bartłomieja Kaczmarka wykorzystał Piotr Grzejdziak i z łatwością posłał piłkę do siatki.

Gospodarze z każdą minutą tracili coraz więcej sił. Mimo tego nie można im odmówić, że nie próbowali zdobyć choć honorowego gola. W 59. minucie Sendal z wolnego minimalnie chybił, a pięć minut później Mosiński z impetem wpadł w pole karne, ale znów piłka zatrzymała się na słupku.

Ksawerów też miał okazje do zdobycia gola, ale w decydującym momencie zawiedli Adrian Kasztelan i Szymon Żurawski.

Dłutów: Bukowiecki – Mosiński (82. Wojna), Kaczmarek, Woch, Skiba – Kluch, Rula (72. Ciniewski), Krystera, Bartłomiejczyk (63. Witczak), Sendal – Jach.

Ksawerów: Wawrzyński – Górecki (85. Furmanek), Ziółkowski, Olejnik, K. Rychta (65. Żurawski) – Ostalczyk (82. Wojtyniak), Kasztelan, Grzejdziak, Adamczyk, Dudziński – Cukierski (72. Stańczyk).