Pokrzepieni efektowną wygraną 9:4 w sobotnim sparingu z Iskrą Dobroń podopieczni Piotra Urbaniaka ruszyli na rywala od samego początku. I mieli nawet szansę na gola, ale Mateusz Stępień za późno zdecydował się na strzał i Dawid Bukowiecki tylko najadł się strachu. Gospodarze odpowiedzieli ładnym uderzeniem Sebastiana Bednarczyka, po którym Adrian Lisiecki z najwyższym trudem sparował futbolówkę na róg.

W 30. minucie Kamil Stelmach z prawej strony próbował dośrodkować w pole karne. Wyszedł mu z tego strzał określany mianem „stadiony świata” i piłka zatrzepotała w siatce Burzy. Dziesięć minut później Bartłomiej Grala uderzał głową z pięciu metrów, ale Lisiecki tym razem nie dał się zaskoczyć i znów wybił piłkę na róg. Po krótko rozegranym kornerze Jacek Strzelec głową z bliska podwyższył na 2:0.

Po przerwie z karnego na 3:0 podwyższył Bartłomiej Grala, a chwilę później najlepszy strzelec Dłutowa w poprzednim sezonie znów dał znać o sobie. Wpadł w pole karne, minął bramkarza i posłał piłkę do siatki. W 64. minucie Grala przytomnie wycofał piłkę do Rafała Sulimy, który mocnym strzałem z dystansu podwyższył na 5:0. Szóstą bramkę dla GLKS zdobył testowany napastnik, który wykazał najwięcej sprytu pod bramką Burzy w zamieszaniu wywołanym strzałem w słupek Łukasza Biskupskiego. Gdy wydawało się, że żadne gol już nie padnie, po akcji prawą stroną Krzysztof Jurek głową trafił do siatki, ratując po części honor przyjezdnych.

W zespole GLKS zabrakło Mateusza Żabolickiego, który przebywa na testach w ekipie beniaminka IV ligi, Andrespolii Wiśniowa Góra.

GLKS Dłutów – Burza Pawlikowice 6:1 (2:0)

Gole: Stelmach 30., Strzelec 41., Grala 55., 59., Sulima 64., testowany 84. - Jurek 88.

Dłutów: Bukowiecki – Stelmach, Bednarczyk, Strzelec, Łańcuchowski – Biskupski, Grala, Stolarek, Golik, testowany – testowany. Na zmiany: Borowiec, Sulima, Woch, Mosiński, testowany.

Burza: Lisiecki – Siedlecki, Barabasz, Wiszowaty, Molski – Czekalski, Błoch, Jurek, Jakubowski, Mateusz Stępień – Jach. Na zmiany: Chudzik – Janica, J. Karpiński, S. Karpiński, Marcin Stępień.