W środę AKS SMS Łódź w niezwykle efektownym stylu zapewnił sobie awans do ligi okręgowej w miejsce wycofanego LKS Rosanów. Tym razem postraszył jednego z faworytów ligowych rozgrywek – GKS Ksawerów.

Łodzianie prowadzili 1:0 po bramce na początku spotkania. W 25. minucie wynik wyrównał Arkadiusz Telesiewicz. Jeszcze przed przerwą nowy bramkarz GKS, Krystian Wawrzyński (wychowanek PTC) musiał skapitulować jeszcze raz.

W drugiej połowie do siatki trafił tylko w 75. minucie Szymon Żurawski i mecz zakończył się wynikiem 2:2. To oznaczało dogrywkę. W niej oba zespoły znów strzeliły po bramce. Na Gola AKS, odpowiedział w 108. minucie Rafał Cukierski.

Remis 3:3 oznaczał karne. Tę próbę nerwów wygrał GKS 5:4, a gole przesądzającego awans Ksawerowa strzelił Mateusz Michasiewicz.

GKS: Wawrzyński – Kubala, Ziółkowski, Kaźmierczak, Górecki – Adamczyk, Telesiewicz, Grzejdziak, Kasztelan, J. Rychta – Cukierski. Na zmiany: Kowalczyk, Żurawski, Wojtyniak, Michasiewicz.