Włókniarz Pabianice - MKS 2000 Tuszyn 3:1 (2:0)

Bramki dla Włókniarza: 1:0 – Mateusz Jakubowski, 2:0 – Piotr Urbaniak, 3:0 – Mariusz Maras

We wczorajszym meczu sparingowym przeciwnikiem „zielonych” był MKS 2000 Tuszyn, który jeszcze jesienią prowadził obecny trener Włókniarza. Jednak 14. zespół „okręgówki” pod wodzą nowego trenera – Tomasza Smykacza dostał prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii i w zimowych sparingach zadziwiał wszystkich. Tuszynianie na swoim rozkładzie mieli m. in. wicelidera piotrkowskiej „okręgówki” – Świt Kamieńsk, którego pokonali 3:1, czy IV-ligowego Włókniarza Moszczenica ogranego aż 5:2. Zaplanowany więc na czwartkowy wieczór mecz, który odbył się na obiektach Chojeńskiego Klubu Sportowego w Łodzi, gdzie na co dzień trenuje łódzki Widzew, zapowiadał się bardzo emocjonująco.
Jednak w tej grze kontrolnej od początku meczu pabianiczanie dyktowali grę, a piłkarze MKS byli dla nich jedynie tłem. Włókniarz przez całe spotkanie kreował grę, podczas gdy przeciwnik występował jedynie w roli statysty z niewielkim przebudzeniem w końcówce spotkania.
Przewagę Włókniarza po ponad dwudziestu minutach gry udokumentował Mateusz Jakubowski z bliska kierując do siatki piłkę odbitą od poprzeczki. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Urbaniak.
Na początku drugiej połowy rozgorączkowani i nieco zawiedzeni swoją słabą grą w tym meczu piłkarze z Tuszyna nie wykorzystali nawet prezentu od „zielonych”, jakim była „jedenastka”. Chwilą później zemściło się to na nich stratą trzeciej bramki, autorem której był Mariusz Maras. W końcówce meczu nieco odważniej ruszyli przeciwnicy, co zakończyło się bramką honorową.

Skład Włókniarza: Konrad Kubasiewicz – Łukasz Jędras, Piotr Grącki, Przemysław Kłucjasz, Mariusz Maras – Łukasz Tyczyński, Mateusz Jakubowski, Piotr Urbaniak, Kamil Zieja – Mateusz Antoniak, Rafał Kłucjasz. Na zmiany: Bartosz Sendal, Paweł Załoga, Artur Kulik, Kamil Pietraszewski, Andrzej Załoga.

W najbliższą sobotę o godz. 13.00 ostatni sparing „zielonych” przed startem rundy wiosennej. Przeciwnikiem Włókniarza będzie 14. zespół IV ligi – zgierski Boruta prowadzony przez Wiesława Nabiałka.