Spotkanie rozpoczęło się od przewagi bardziej doświadczonych i lepszych piłkarsko gospodyń, jednak ozorkowianki nie potrafiły wypracować sobie klarownej okazji, a kilka niemrawych uderzeń padło pewnym łupem Magdaleny Kociołek. Pabianiczanki odpowiedziały celnym uderzeniem Oli Kwiatkowskiej w 15. minucie. 12 minut później „Perełki” powinny wyjść na prowadzenie. Po wyrzucie z autu Andżeliki Błoch, Kwiatkowska urwała się rywalkom i płasko strzeliła. Bramkarka Kotana wypuściła piłkę i na jej przedpolu powstało niemałe zamieszanie. W tłoku zdołała strzelić Anna Owczarz, ale futbolówka odbiła się od słupka.

Pierwsza połowa zakończyła się zatem bez goli, głównie dzięki dobrej postawie w defensywie obu drużyn. W naszej ekipie kapitalne zawody rozgrywała Karolina Pabjańska, która na prawej obronie wygrywała wszystkie pojedynki. Z drugiej szalała Karolina Karpińska, która kilka razy popisała się odważnymi rajdami. W środku pola grę uspokajała Ewelina Kociołek.

W drugiej połowie podopieczne Jana Rykały odważniej ruszyły do ataku. Dwoma celnymi strzałami popisała się Aneta Przesmycka, niecelnie uderzała Karpińska. W 64. minucie Przesmycka starła się z rywalką w polu karnym. Nasza zawodniczka upadła tak nieszczęśliwie, że nabawiła się kontuzji kolana, a sędzia... podyktował rzut karny dla gospodyń, który na gola zamieniła Magdalena Matuszkiewicz. 10 minut później Kociołek obroniła w sytuacji sam na sam z zawodniczką Kotana.

„Perełki” pokazały charakter i walkę do końca. Premią za ambicję był gol, którego w 78. minucie zdobyła Joanna Błaszczyk. Asia potwierdziła starą piłkarską prawdę, że żeby zdobyć gola, trzeba trafić w światło bramki. Jej kąśliwy strzał z 20 metrów odbił się tuż przed bramkarką Kotana i mimo rozpaczliwej interwencji, wpadł do siatki.

Po 2. kolejkach PTC z dorobkiem 4 punktów zajmuje 4. miejsce.

Kotan Girls Ozorków – PTC 1:1 (0:0)

Gole: Matuszkiewicz 64.,k. - Błaszczyk 78.

PTC: M. Kociołek – Pabjańska, Forc, Błaszczyk, Karpińska – Błoch, Zellmer, E. Kociolek, Banaszczyk (46. Przesmycka, 64. Łagowska), Owczarz (73. Maciejewska) – Kwiatkowska.