Wszyscy byli ciekawi, jak zaprezentuje się pabianicki zespół na tle rywala z A Klasy, a przede wszystkim jakim składem będzie dysponował trener Tomasz Karasiński. W porównaniu z rundą jesienną, z Włókniarza odeszli bracia Tymon i Anton Hartmanowie, którzy są zawieszeni przez klub. 7 lutego mają pojawić się na zebraniu zarządu klubu i powinni wyjaśnić swoją sytuację.

Adrian Płuciennik wzmocni LKS Kwiatkowice, zaś doświadczony obrońca Piotr Słyścio będzie szukał klubu w okolicach Zgierza. Kontuzje leczą Bartosz Bujalski (złamał piątą kość śródstopia podczas turnieju w Lutomiersku) oraz Adrian Włodarczewski. Pracę w Warszawie ma Dawid Acela.

Znak zapytania należy postawić przy takich zawodnikach, jak Kamil Milczarek, Jakub Indraszczyk i Maciej Kwaśniak.

W pierwszej połowie piłkarze Włókniarza mieli zdecydowaną przewagę, jednak pierwszy gol padł dopiero po półgodzinie gry. Sytuację sam na sam z golkiperem Burzy wykorzystał Grzegorz Gorący. Potem ładnym strzałem z dystansu na 2:0 podwyższył Kacper Kirwiel, a trzecią bramkę uderzeniem przy słupku zdobył Ostalczyk.

Po zmianie stron kolejne cztery gole dołożył Ostalczyk, jedną bramkę zdobył Krzysztof Rudzki, zaś po strzale Grzegorza Gorącego piłkę do siatki pomógł skierować jeden z rywali. Pawlikowiczanie także wykorzystali swoje okazje i zdobyli dwie bramki.

To pierwszy sparing „zielonych” w tym okresie przygotowawczym. Kolejnymi rywalami będą m.in. GLKS Dłutów i Zawisza II Rzgów.

Włókniarz – Burza Pawlikowice 9:2 (3:0)

Gole dla Włókniarza: Ostalczyk 5, Gorący, Kirwiel, Rudzki, samobójcza

Włókniarz: Rzeźniczak – Mendak, K. Kosmala, Maślakiewicz, Głowiński – Rudzki, Kirwiel, Gorący, Ostalczyk, Skowronek, Sęczek. Na zmiany: Waszczuk, Chudzik, Potrzebowski, M. Kosmala, Okrojek, Stokłos.