Jest to powrót po dwóch sezonach gry w Klasie A. W minioną sobotę dłutowianie rozbili wręcz na wyjeździe spadkowicza z ligi okręgowej – Burzę Pawlikowice, wygrywając aż 9:0. Już w 10. min po faulu na Przemysławoe Miszczaku rzut karny na bramkę zamienił etatowy wykonawca „jedenastek” - Jacek Strzelec. Po kolejnych pięciu minutach na 2:0 uderzeniem z 18 metrów podwyższył Zbigniew Witkowski. W 18. min było już 3:0 po trafieniu Michała Wieczorka. Kolejna brama padła na pięć minut przed końcem meczu, kiedy to zmierzającą do bramki piłkę ręką zatrzymał obrońca Burzy. W efekcie pawlikowiacznie musieli od tej pory grać w dziesięciu, a rzut karny na bramkę ponownie zamienił Strzelec.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy na 5:0 podwyższył Mariusz Malinowski, pięć minut później trafił Bartosz Sendal, a na 7:0 w 75. min - Kamil Borowiec. Festiwal strzelecki zakończyli ponownie Malinowski (w 80. min) oraz Adam Skiba (w 85. min).
GLKS efektownie zwyciężył Burzę 9:0, a po ostatnim gwizdku sędziego rozpoczęło się świętowanie. Polał się szampan, a w górę fruwał trener Leszczyński.

Pozostałe wyniki 21. kolejki:
Jutrzenka Bychlew – Sokół Lutomiersk 2:2
Zawisza II Rzgów – Orzeł Piątkowisko 2:2
Iskra Dobroń – GKS Ksawerów 2:2

Zapowiedź ostatniej, 22. kolejki: GLKS Dłutów – Zawisza II Rzgów, Orzeł Piątkowisko – Orlik Sobień (w Bychlewie), Tęcza Brodnia – Iskra Dobroń, GKS Ksawerów – Jutrzenka Bychlew, Tornado Łódź – Burza Pawlikowice (wszystkie mecze 11 czerwca o godz. 17.00).