PTC Pabianice – UKS SMS Łódź 3:3 (2:0)

Bramki dla PTC: 1:0 - Mateusz Gromadzki, 2:0 - Łukasz Dziąg, 3:0 - Rafał Bargiel.

W rozegranym wczoraj w Łodzi na sztucznym boisku przy ul. Milionowej 12 meczu sparingowym podopieczni Andrzeja Dobroszka zremisowali 3:3 (2:0) z tamtejszym UKS SMS. Pabianiczanie prowadzili do przerwy 2:0, niedługo po rozpoczęciu drugiej płowy podwyższyli i wydawało się, iż wygraną „mają w kieszeni”. Jednak w ostatnich 30 minutach gry oddali pole zawodnikom SMS-u, którzy skrzętnie wykorzystali okazję, strzelając w końcówce trzy bramki i doprowadzając do wyrównania.

Kolejny mecz „fioletowych” odbędzie się w najbliższą sobotę (6 marca) o godz. 16.00. Miejscem rozegrania gry kontrolnej ponownie będzie obiekt przy ul. Milionowej 12 w Łodzi, a przeciwnikiem 13. zespół IV-ligi - AZS WSEZ Kolejarz Łódź.

Skład PTC: Wojciech Suchecki (Marcin Kowalski) – Robert Bomba, Rafał Raźniewski, Jakub Tybura - Michał Bogdan, Łukasz Dziąg, Rafał Komorowski, Mateusz Gromadzki, Łukasz Pintera – Piotr Szynka, Robert Kacprzyk. Na zmiany: Rafał Bargiel, Dawid Kubasiewicz, Jarosław Szmytka, Marcin Gabrysiak.

Włókniarz Pabianice – GLKS Dłutów 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)
Bramki: 1:0 – Piotr Urbaniak, 2:0 – Rafał Kłucjasz, 2:1 Michał Wieczorek, 3:1 – bramka samobójcza, 4:1 – Damian Kozłewski, 4:2 – Przemysław Klimczak, 4:3 – Michał Wieczorek.

Grano 3x30min.

Podopieczni Leszka Rosińskiego tym razem pokonali 4. zespół A-klasy – GLKS Dłutów. Trzeba jednak przyznać, iż z meczu na mecz o zwycięstwa „zielonym” jest coraz trudniej. Wczoraj chwila rozprężenia w końcówce meczu zakończyła się startą dwóch bramek i zmniejszeniem prowadzenia do zaledwie jednej bramki. Tradycyjnie już grano trzy tercje po pół godziny.
Pierwsza upłynęła pod znakiem dominacji „zielonych”, co uwieńczone zostało trafieniami w końcówce tercji. Gole były udziałem Piotra Urbaniaka i Rafała Kłucjasza. W drugiej odsłonie, choć znów dogodne okazje mieli gospodarze, to kontaktową bramkę zdobyli goście. Konrada Kubasiewicza pokonał napastnik GLKS - Michał Wieczorek. Trzecią tercję „z wysokiego C” rozpoczął 4. zespół „okręgówki”. Najpierw do siatki podopiecznych Zdzisława Leszczyńskiego piłkę skierował nieszczęśliwie interweniujący jeden z obrońców, który pokonał własnego bramkarza, a chwilę później na 4:1 podwyższył niezawodny Damian Kozłewski. W ostatnim kwadransie goście wykorzystali oddanie pola gry przez gospodarzy i zdobyli dwie bramki. Najpierw gola zdobył 19-letni pomocnik Przemysław Klimczak, a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego swoją drugą bramkę w tym meczu, a trzecią dla dłutowian, zdobył najlepszy strzelec A-klasy po rundzie jesiennej - Michał Wieczorek. Na więcej piłkarzom z Dłutowa brakło już czasu, ale i tak wynik, jaki uzyskali, był lepszy niż gra. Trzeba  uczciwie przyznać, że gdyby „zieloni” mieli nieco lepiej ustawione celowniki, to odprawiliby gości z kwitkiem co najmniej tak efektownie, jak uczyniło to w sobotę PTC wygrywając 5:1.

W najbliższą sobotę „zieloni” podejmą na bocznym boisku przy ul. Grota-Roweckiego 5 zespół sieradzkiej okręgówki – LKS Kwiatkowice. Początek meczu tradycyjnie o godz. 13.00.

Skład Włókniarza: Konrad Kubasiewicz – Kamil Pietraszewski, Paweł Załoga, Piotr Grącki, Mariusz Maras – Przemysław Rosiński, Mateusz Jakubowski, Piotr Urbaniak, Łukasz Tyczyński – Rafał Kłucjasz, Mateusz Antoniak. Na zmiany: Damian Kozłewski, Marcin Kluch i Artur Kulik.