W pierwszej połowie bramkę strzelił Damian Kozłewski, w drugiej do siatki trafił Patryk Olszewski. Sukces jest tym bardziej cenny, że w zespole GKS wystąpiło kilku juniorów z rocznika 2003.

- Podsumowaliśmy pierwszą część przygotowań – mówi Jarosław Maćczak, trener GKS. – Wyglądaliśmy nieźle, choć było trochę niedokładności i pewne rzeczy nie funkcjonowały.

W ekipie z Ksawerowa zabrakło kilku zawodników, którzy wyjechali na ferie. Nie było m.in. Bartłomieja Grali, Tomasza Kubali, Michała Kacprzyka czy Rafała Rikszajda.

- Kontuzjowani są Piotr Grzejdziak i Artur Jędrzejczyk. Leczą się zastrzykami z komórek macierzystych. Kluczowe dla ich powrotu do zdrowia będą najbliższe dwa tygodnie – przyznaje trener.

Szkoleniowiec motywuje swoich zawodników, jak tylko może. Na jednym z treningów pojawił się halowy mistrz świata i mistrz Europy w biegu na 800 metrów, Adam Kszczot.

- Przekazał nam kilka naprawdę cennych uwag – zaznacza Maćczak.

GKS: Kowalczyk – Sowiński, Górecki, Rychta, Poros – Wojtyniak, Telesiewicz, Bajer, Kozłewski, testowany – Olszewski. Na zmiany: Rzeźniczak, Majchrzak, Żurawski, Łącki, Papież, Ostalczyk, testowany.