Młody pabianiczanin zdobył jedyną bramkę meczu w 30. min gry spotkania, w którym na trybunach zasiadło ponad tysiąc widzów.

To nie pierwsze trafienie młodego napastnika w rozgrywkach Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych. Dwie kolejki wcześniej pabiaczanin trafił także w wygranym 3:1 meczu z Sokołem Ostróda.

W rozgrywkach grupy A ligi makroregionalnej biorą udział po dwie najlepsze drużyny z województw: łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Zwycięzcy czterech grup spotkają się w finale mistrzostw Polski.

AP ŁKS, w której gra pabianiczanin, ustępuje obecnie w tabeli tylko Legii Warszawa, która ma trzy punkty więcej, ale i jeden rozegrany mecz więcej. W bezpośrednim meczu łodzianie ograli u siebie Legię 1:0.

Drużyna Akademii po wycofaniu seniorów ŁKS-u z I ligi jest obecnie najstarszą drużyną związaną z tym klubem, dzięki czemu rozgrywa swe mecze na głównym boisku stadionu przy al. Unii i może na każdym spotkaniu liczyć na kilkusetosobowe wsparcie z trybun.

Adrian Pędziwiatr to wychowanek naszego Włókniarza, który jeszcze za trampkarza przeszedł do AP ŁKS. W kadrze juniora starszego Akademii jest jednym z najmłodszych zawodników, większość stanowią bowiem zawodnicy z rocznika 1994.