Sebastian Rzeźniczak był zawodnikiem pabianickiego Włókniarza. Zmarł w szpitalu 2007 roku na skutek ran odniesionych w wypadku samochodowym.

W zawodach udział wzięły cztery zespoły: gospodarze – Włókniarz, PTC, ubiegłoroczny triumfator – Widzew Łódź, a także Wratislavia Wrocław.

Z roku na rok memoriał im. Sebastiana Rzeźniczaka staje się większą imprezą. W tym roku był to dwudniowy turniej. Pierwszego dnia rozgrywki były toczone systemem każdy z każdym, a mecze trwały 2x20 minut.
 
W sobotę padły następujące wyniki:

Włókniarz – PTC 2:0 (bramki Mateusz Klimek, Jakub Kaczor)
Widzew – Wratislavia 2:0
Włókniarz – Widzew 2:3 (bramki Patryk Olszewski, Mateusz Kosmala)
PTC – Wratislavia 0:1
Wratislavia – Włókniarz 0:0
Widzew – PTC 4:1
 
Tabela końcowa pierwszego dnia:
 
Miejsce
Zespół
Z
R
P
Punkty
Bilans
1.
Widzew
3
0
0
9
9:3
2.
Włókniarz
1
1
1
4
4:3
3.
Wratislavia
1
1
1
4
1:2
4.
PTC
0
0
3
0
1:7
 
Bezkonkurencyjni okazali się piłkarze Widzewa, którzy odnieśli komplet trzech zwycięstw, choć to z Włókniarzem (3:2) nie przyszło im łatwo. Bez punktów zostało PTC. Natomiast bilans bramkowy zdecydował o tym, że to Włókniarz, a nie Wratislavia, zagrał w finale - w meczu bezpośrednim padł remis (0:0).
 
Drugiego dnia rozegrano finały. Dwie pierwsze ekipy zmierzyły się w meczu o pierwsze, natomiast trzecia i czwarta - w meczu o trzecie miejsce.
 
Mecz o 3. miejsce:
 
Wratislavia Wrocław – PTC Pabianice 1:0
 
Finał:
 
Widzew – Włókniarz 1:1 k. 1:2 (bramka Mateusz Kosmala)
 
W meczu o trzecie miejsce, podobnie jak w fazie grupowej, Wratislavia zwyciężyła 1:0 PTC. W finale natomiast zmobilizowany Włókniarz po dramatycznym boju w karnych pokonał Widzew rewanżując się tym samym za porażkę z fazy grupowej.
 
Przyznano także nagrody indywidualne:
 
Najlepszy strzelec: Marek Krawczyk (Widzew)
 
Najlepszy bramkarz: Mateusz Salamaga (Wratislavia)
 
Najlepszy zawodnik: Dawid Lipczyński (Wratislavia)

Skład zwycięzców - Włókniarza: Rzeźniczak, A.Olszewski - Klimek, Blaźniak, Surowy, Kosmala, Modrzejewski, Kaczor, P. Olszewski, P. Kita, K. Kita, Jasiak, Jakubowski, Malinowski, Gorzelański, Pawelec. Trener Piotr Urbaniak.