Nie zamierzamy kopać leżącego, ale to, co stało się w sobotnie popołudnie w Łodzi zwyczajnie wykracza poza ramy sportowego blamażu. Zdarzyła się rzecz bez precedensu w 112-letniej historii klubu.

- Nie mieliśmy szans w tym meczu – przyznaje Dariusz Kopa, wiceprezes PTC.

Pewnym usprawiedliwieniem tego kompromitującego wyniku jest fakt, że w ekipie z Łodzi zagrało aż 10 graczy z pierwszej drużyny wicelidera I ligi. Różnica klas była tak wielka, że wyjścia „fioletowych” poza własną połowę mógłby na jednym ręku policzyć doświadczony stolarz. Raz nawet nasi przedarli się w okolice pola karnego łodzian, co tak zaskoczyło Dawida Boratyńskiego, że źle podał mając dwóch lepiej ustawionych kolegów.

W drużynie z Pabianic grało co prawda kilku nastolatków (Szymon Radziszewski, Patryk Stachowski, Filip Bednarski, Jan Mikołajczyk, Dawid Krystera), ale i zawodnicy, którzy nie kopią piłki od przedwczoraj.

Półtora roku temu PTC było trzecim zespołem V ligi z delikatną perspektywą walki o coś więcej niż środek tabeli. Wtajemniczeni mówią, że coś złego z drużyną zaczęło dziać się od sierpnia ubiegłego roku, od derbowej porażki 0:2 z Włókniarzem. Ze składu ubywają kolejni piłkarze, a wartościowych następców właściwie nie zapewniono…

O tym, jak gigantyczny zjazd od wywalczenia miejsca na podium V ligi zanotowała drużyna z Sempołowskiej, świadczą liczby:

Przez niespełna półtora roku z 44 ligowych spotkań PTC wygrało zaledwie 14, tracąc aż 132 gole.

Stracone średnio trzy bramki na mecz mówią o tym, że obrona „fioletowych” jest dziurawa jak sito.

W sobotę na stadion „fioletowych” zjeżdża Bzura Ozorków, która w tej rundzie ugrała ledwie punkt. Wydawało się, że PTC jest faworytem tego meczu, ale po sobotniej masakrze wcale nie jesteśmy tego tacy pewni…

- Do końca rundy nie zagrają Mateusz Hajduk i Piotr Szynka – informuje Kopa. – Wróci za to Daniel Dudziński, który pauzował za kartki.

„Fioletowi” spadli na przedostatnie miejsce w tabeli.

ŁKS II Łódź – PTC 16:0 (8:0)

Gole: 4 Paweł Wojowski, 3 Kamil Żylski, 3 Jakub Kostyrka, Oskar Koprowski, Mikołaj Maschera, Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Michał Karlikowski, Eryk Bomba.

PTC: Radziszewski – Drewniak (78. Lubowski), Sikorski, Buchowicz (70. Bednarski), Stuchała – Stachowski, Hiler, Stańczyk, Kaźmierczak (85. Mikołajczyk), Cukierski (70. Krystera) – Boratyński.