W jedenastu jesiennych meczach PTC zdobyło 28 punktów. Odniosło 9 zwycięstw, raz zremisowało i poniosło jedną porażkę. „Perełki” strzeliły 31 goli, straciły 14.

Czytaj także: Jak wyglądała jesień piłkarek PTC?

- Rozpoczęliśmy przygotowania pod okiem trenera Piotra Urbaniaka 10 stycznia. W pierwszej części przygotowań ćwiczyliśmy dwa razy w hali oraz raz w tygodniu na orlikach. W lutym także budowaliśmy siłę, ćwicząc w siłowni – relacjonuje Konrad Szumigaj, kierownik drużyny PTC. – W marcu w pełni zaczęliśmy zajęcia na własnych obiektach.

Podczas zimowych przygotowań „Perełki” zagrały w dwóch turniejach halowych: w Szczercowie (5. miejsce) oraz w Konstantynowie (7. miejsce). Pierwszy sparing na boisku z pierwszoligowym UKS SMS Łódź zakończył się porażką aż 0:10.

Jednak do końca okresu przygotowawczego piłkarki PTC już nie przegrały sparingu. Wygrały 2:1 z Włókniarzem Konstantynów Łódzki (gole: Patrycja Marciniak 2), zremisowały bezbramkowo z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki, ograły 3:0 Kolejarza Łódź po trafieniach bliźniaczek: Joanny Błaszczyk 2 i Anny Owczarz oraz rozgromiły 10:1 Zawiszę Rzgów (gole: Owczarz i Błaszczyk po 3, Marciniak, Karolina Kania i 2 samobójcze).

Wiosną w barwach „Perełek” raczej nie zobaczymy najskuteczniejszej jesienią Andżeliki Błoch. Cieszy powrót po kontuzji Karoliny Pabjańskiej, która wzmocni rywalizację w defensywie.

Drużyna współpracuje także z dietetykiem Pauliną Malinowską oraz fizjoterapeutą Jackiem Hilerem.

Wiosną trener Urbaniak będzie miał do dyspozycji następujące zawodniczki:

Bramkarz – Hanna Owcarz, Agata Pacler.

Obrońcy – Gabriela Dobras, Natalia Forc, Martyna Łagowska, Natalia Madaj, Natalia Małek, Patrycja Marciniak, Karolina Pabjańska, Aleksandra Próbka, Alicja Węgrzynowska.

Pomocnicy – Marta Grobelna, Julia Jakóbczak, Karolina Kania, Ewelina Kociołek, Magdalena Pacler, Klaudia Rosiak, Dagmara Suskiewicz.

Napastnicy – Joanna Błaszczyk, Anna Owczarz.

Trzymamy zatem kciuki za nasze zawodniczki, by po jedenastu wiosennych meczach nadal z góry patrzyły na resztę ligowej stawki, świętując tym samym awans do II ligi!