Na zakończenie sezonu drużyna MUKS Włókniarz Pabianice w rozgrywkach Górskiego grupy G podejmowała drużynę Orła Łódź.

Podopieczni trenera Dawida Wojciechowskiego, dzięki twardej walce całego zespołu i bardzo dobrej postawie bramkarzy, zdobyli 3 punkty.

W 9. minucie po niepewnym zachowaniu obrońców Orła, do piłki dopadł Gracjan Kłys i silnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Po niespełna 2 min ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania na 2:0 przy asyście kapitana Mateusza Kociołka. W 12. min było już 3:0 za sprawą kapitana. 14. minuta spotkania - nasi zawodnicy wykonywali rzut rożny, a do piłki podszedł Kasper Szczepański, który wrzucił górną piłkę w pole karne, gdzie przepiękną główką popisał się Jan Jachowicz i było 4:0 dla Włókniarza. Wynik pierwszej części zamknął Tobiasz Łudzeń, zdobywając bramkę na 5:0.

W drugiej części spotkania w 25. min goście zdobyli kontaktową bramkę. W 30. minucie, rozgrywając atak pozycyjny, na dośrodkowanie z lewego skrzydła zdecydował się Cyprian Szczepanik. Z dośrodkowania wyszła nam bramka i było 6:1. Po 2 minutach goście zdobyli kolejną bramkę. W 38. min po ostrym faulu na zawodniku gości Łudzeń został przez sędziego wykluczony z boiska na 2 min, czyli do końca drugiej części spotkania. Mimo osłabienia wynik się nie zmienił i nadal prowadziliśmy 6:2, ale drugą część spotkania przegraliśmy 1:2.

W trzeciej części pierwszą bramkę zdobyli goście. W 43. min sędzia podyktował rzut wolny dla Włókniarza. Z około 11 metrów do piłki podszedł Mateusz Cywiński i silnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza gości - ale bramkarz piąstkował zza linii bramkowej, czego nie wyłapał sędzia i bramka nie została uznana. Na tym ta akcja się jednak nie skończyła, bo po interwencji bramkarza do piłki dopadł Kasper Szczepański i podwyższył wynik na 7:3. W 47. minucie swoją ostatnią bramkę zdobył Orzeł Łódź, a wynik spotkania na 9:4 dla MUKS-u ustalił Kasper Szczepański po dwóch bramkach w 48. i 51. min, zdobywając tym sam pierwszego hat-trica w barwach błękitno-biało-zielonych.

Nasi zakończyli rundę wiosenną, zdobywając 10 pkt. i zajmują 5. pozycję w tabeli. Zespół szuka sponsora. Osoby zainteresowane mogą pisać na maila: marcin.cywinski@sportpabianice.pl.

Skład: M. Rogalewicz, M. Kociołek, J. Jachowicz, M. Cywiński, N. Szewczyk, G. Kłys, H. Jędrzejczyk, K. Szczepański, C. Szczepanik, K. Cieślak, W. Kaleta, P. Dzikorski, T. Łudzeń, M. Kociołek.

Bramki: Kłys – 9., 11. min, Kociołek © - 12. min, Jachowicz – 14. min, Łudzeń – 17. min, Szczepanik – 30. min, Szczepański – 43., 48., 51. min.