Futsal Młoda Ekstraklasa to turniej adresowany do młodych zawodników z klubowych drużyn piłkarskich z województwa łódzkiego. Jego celem jest propagowanie futsalu jako dyscypliny sportu, którą można uprawiać przez cały rok, niezależnie od pogody. Do tej pory odbyło się już 5 turniejów eliminacyjnych w Sieradzu, Kutnie, Łodzi, Wieruszowie i Łowiczu. Nadszedł czas na Pabianice!

Młodzi piłkarze szósty Turniej Eliminacyjny Futsal Młodej Ekstraklasy zagrają 10 marca w godzinach 9.00-16.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ulicy św. Jana 30/36. Spotkamy się z takimi zespołami rocznika 2008, jak: FA Łódź, WNS Szkoła Gortata Łódź, SMS Łódź 2008, APN Piotrków Trybunalski, Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko, Jutrzenka Bychlew oraz Akademia Futbolu Widzew w Brzezinach.

Dodatkowo warto wspomnieć, że Pabianice będą pierwszym miastem, w którym udało się zorganizować Turniej Futsal Młodej Ekstraklasy dla drużyn szkolnych roczników 2003, 2004 oraz 2005, w którym wystąpi aż 9 drużyn. Turniej ten odbędzie się dzień wcześniej, 9 marca w godzinach 8.00-15.00, również w hali sportowej na Jana. Wystąpią w nim zespoły szkolne: SP 13, SP Dłutów, SP Wola Zaradzyńska, UKS 48 Łódź, Gim 1, SP Pawlikowice, SP Komorowo, SP 17 oraz SP 16.

-Turniej jak zawsze jest bezpłatny, serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, kibiców i miłośników futsalu – zachęcają organizatorzy.