Przedstawiamy czołówkę 1. ligi w bieżącym sezonie Playarena w Pabianicach oraz sylwetki dwóch najlepszych drużyn w naszym mieście: dwukrotnego zwycięzcy ligi – Husarii, a także wicemistrza sprzed roku i lidera obecnie – Demolki.

 
Bieżący sezon
 
Przed obecnym sezonem nastąpiła reorganizacja rozgrywek i w celu usprawnienia działania ligi w Pabianicach podzielono ją pierwotnie na 4., aż w końcu na 3. ligi (dokładnie o podziale pisaliśmy w papierowym wydaniu Życia Pabianic w ubiegłym tygodniu).
 
Obecnie w 1 lidze przewodzą :
 
Miejsce
Nazwa drużyny
Ilość meczów
Wygrane
Remisy
Porażki
Bilans bramkowy
Liczba punktów
1.
Demolka
22
22
0
0
254:89
66
2.
Joga Bonito
15
11
1
3
196:68
34
3.
U&P United
18
11
0
7
212:121
33
4.
Violent Team
14
10
0
4
185:138
30
5.
FC NOWA WIEŚ
12
9
1
2
144:63
28
6.
New Magic
13
9
1
3
154:79
28

 

Jak więc widać, liga w porównaniu do poprzednich lat stała się bardziej wyrównana i można śmiało stwierdzić - bardziej profesjonalna. Wciąż mocne są zespoły, które powstały wraz z pojawieniem się Playareny (Demolka, Joga Bonito (wcześniej F.C. Źli), Violent Team), inne przeżywają mniejsze bądź większe kryzysy (Husaria, Maniana), pojawiają się też nowe siły jak U&P United, New Magic czy FC NOWAWIEŚ, dlatego też warto przystąpić do gry.
 
Najlepsi z najlepszych:
 
Pierwsze dwa sezony zdecydowanie należały do HUSARII. Na początku bieżącego sezonu drużyna ta przeżywała lekki kryzys, przez pewien czas zaprzestała nawet rozgrywać mecze, ale jak zapewnia ich kapitan, Daniel Jarzyński „przerwa wyszła nam na dobre. I jeszcze w tym sezonie będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję, a w kolejnym o mistrzostwo, gdyż obecnie mamy zbyt dużą ilość meczów do nadrobienia aby realnie o nim myśleć”.
 

Skład drużyny:

Na zdjęciu: dolny rząd 5-ciu kucających od lewej: Wojtek Kwieciński, Przemek R., Sebastian Zajda, Bartek Śpionek, Michał Urbaniak i leżący Daniel Jarzyński (kapitan). Górny rząd od lewej: Mateusz Iżykowski, Kamil Banaś.

Nieobecni na zdjęciu grający w drużynie to: Kamil Kita, Patryk Leks, Łukasz Barski, Rafał Pograniczny, Jacek Krist, Robert Bączał, Rafał Zimoń, Łukasz Wiśniewski i Daniel Klimas.
 
Obecnie bezkonkurencyjni w Pabianicach są piłkarze Demolki, którzy z kompletem 22 zwycięstw i kapitalnym bilansem bramkowym 254:89 przewodzą w tabeli pierwszej ligi. Już w zeszłym sezonie legitymowali się najlepszą średnią punktową na mecz (2,96), jednak dali się wyprzedzić Husarii (średnia 2,8 pkt na mecz) z uwagi na mniejszą liczbę rozegranych meczów.
Teraz postanowili dojść do perfekcji i nie stracić ani jednego punktu, a ich celem jest walka o czołowe miejsce na turnieju we Wrocławiu. - Chcemy jechać do Wrocławia w lepszym składzie niż rok temu i pokazać, że Pabianice potrafią grac w piłkę – odważnie deklaruje bramkarz Demolki – Maciej Grzegorzewski.
Kto w ogóle tworzy tę machinę niszczącą rywali ? – Pierwszym kapitanem i założycielem drużyny był Dominik Szymański (obecnie kapitan literującego w 3. lidze AC Daj Na Tacę!). Z tamtego składu obecnie w drużynie nie ma właściwie nikogo – kontynuuje Grzegorzewski. Obecny kapitan (Łukasz Kubas) przejął drużynę przed sezonem 2008/09 i to pod jego przewodnictwem zaczęła święcić ona największe sukcesy. Obecny skład drużyny tworzą ludzie znający się od dawna „z boiska”. Jest to grupa znajomych lubiących piłkę. Praktycznie wszyscy na co dzień trenują w pabianickich lub pobliskich klubach. Znajdziemy tutaj m.in. sporą grupę zawodników Włókniarza (Przemysław Kłucjasz, Łukasz Tyczyński, Rafał Kłucjasz, Kamil Zieja i Mateusz Jakubowski). Ponadto w składzie są: Maciej Kuleszka, Wojciech Kuleszka i Michał Wąs (wszyscy Orzeł Piątkowisko), Kazimierz Wiszowaty (Burza Pawlikowice), Dariusz Dolewka (juniorzy UKS SMS Łódź), Rudolf Siedlecki (Jutrzenka Bychlew), Łukasz Sikorski (GLKS Dłutów), Piotr Cichomski (GKS Ksawerów),a także nie trenujący w klubach: Łukasz Kubas (kapitan), Robert Włodarczyk, Tomasz Tyczyński, Mateusz Kubas i Maciej Grzegorzewski. Dopiero z tej szerokiej grupy zawodników wybrani zostaną najlepsi, którzy będą nas reprezentować na turnieju we Wrocławiu, bo do tego, że tam pojedziemy, nie ma już chyba wątpliwości – dodaje kapitan zespołu Łukasz Kubas.
 
 
Kto tym razem pojedzie do Wrocławia i czy wreszcie drużyna z Pabianic odegra tam kluczową rolę, przekonamy się już w lipcu.
 
Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś odnośnie ligi w Pabianicach to skontaktuj się z którymś z ambasadorów ligi w naszym mieście:
  1. Maciej Grochowalski gadu-gadu: 6367959, tel. 510254556
  2. Marek Chojnacki gadu-gadu: 10791036, tel. 795821562
  3. Daniel Jarzyński gadu-gadu: 10873390, skype: gibon_wnasquad
  4. Mateusz Kozłowski gadu-gadu: 5232725, tel. 883757188

Dwie drużyny z czołówki pabianickiej 1. ligi mają swoje strony internetowe, gdzie na bieżaco można śledzić ich poczynania. Kapitanowie obu zespołów zachęcają do odwiedzin.

FC Nowa Wieś - http://fcnowawies.futbolowo.pl/

Husaria - http://husaria-playarena.futbolowo.pl/