Aż długie 24 lata musieli czekać kibice nad Dobrzynką, by drużyna z Pabianic zagrała w III lidze. Takiej III lidze, w której przyjedzie do nas zespół z innego województwa. Co prawda w tej chwili III liga pań to czwarty poziom rozgrywkowy, ale… liczy się nazwa. Ostatni mecz III ligi międzywojewódzkiej w Pabianicach rozegrano w czerwcu 1996 roku.

Rozegrano, to za dużo powiedziane. Mecz Włókniarz – Ceramika Opoczno trwał bowiem sześć minut. Gdy kibice z Opoczna pozdrawiali kibiców ówczesnego mistrza Polski, Widzewa, na stadion wpadła grupa młodych ludzi, prawdopodobnie kibiców ŁKS. Przerażeni fani Ceramiki wpadli na boisko, szukając schronienia. Wywiązała się bójka. 10 osób z Opoczna i jedna z Pabianic trafiła do szpitala. Mecz nie został wznowiony.

Kobiety, tak jak muzyka, łagodzą obyczaje. Dlatego w niedzielę będziemy mogli skupić się tylko na futbolu. Z powodu odwołania rundy wiosennej przez pandemię koronawirusa, pod wodzą trenera Marcina Olejniczaka PTC rozegrało jeden mecz – uległo w Pucharze Polski Astorii Szczerców 0:2. I to by właściwie było na tyle, jeśli chodzi o przygotowania drużyny do rozgrywek. Na obiektach przy Sempołowskiej „Perełki” trenują zawzięcie, a szkoleniowcy Olejniczak i Jarosław Jagielski szukają rozwiązań jak pokonać drużynę z Warszawy.

Kogo zobaczymy w niedzielę w barwach PTC? Kadra zgłoszona do PZPN na razie jest dość wąska, ale szkoleniowiec zapewnia, że będzie miał do dyspozycji ponad 20 zawodniczek.

Skład drużyny nie powinien się zbytnio zmienić. Kontuzjowaną Magdalenę Kociołek w bramce powinna zastąpić Marta Górecka. W obronie pierwszoplanowe role powinny grać Martyna Łagowska, Aleksandra Próbka i Natalia Forc, środek pomocy to domena Eweliny Kociołek, Joanny Błaszczyk i Anny Owczarz, na skrzydłach pewne miejsce powinny mieć Natalia Małek oraz Andżelika Błoch. Kontuzji doznała snajperka Karolina Kania, w jej miejsce zapewne zobaczymy jakąś nową zawodniczkę.

Nowymi piłkarkami są (na razie) Górecka, Dagmara Suskiewicz i Klaudia Rosiak. Po kontuzji wraca Katarzyna Zellmer.

W pierwszej kolejce Alternatywny Klub Sportowy Zły Warszawa uległ Ekosportowi Białystok 2:4 na własnym stadionie. Gole dla warszawianek strzeliły Justyna Latarska i Eugenia Kirłyk.

W ubiegłym sezonie Zły Warszawa zajął 3. miejsce w III lidze mazowieckiej, za WAP-em Warszawa i Królewskimi Płock. PTC wygrało rozgrywki w III lidze łódzkiej.

W grupie pierwszej III ligi wraz z PTC i Złym Warszawa zagrają: Dargfil Tomaszów Mazowiecki, Forty Piątnica, Ekosport Białystok, Królewscy Płock, Pogoń Zduńska Wola, Zamłynie Radom, Astoria Szczerców, WAP Warszawa.

Trzymamy kciuki za piłkarki PTC i liczymy na to, że ich debiut w III lidze będzie niezwykle udany!