Na inaugurację piłkarskiej wiosny Olimpia Grudziądz z pabianiczaninem w składzie udała się do Częstochowy, na mecz z drużyną Konrada Poprawy, Skrą Częstochowa. Zarówno wychowanek GKS Ksawerów (Poprawa), jak i Kita rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Kita pojawił się na boisku w 64. minucie, a siedem minut później celnym strzałem przypieczętował efektowną wygraną Olimpii 4:0.

Poprawa wszedł na boisko w 85. minucie.

Z kolei na zapleczu ekstraklasy kolejne 90 minut w barwach ŁKS Łódź zaliczył Maksymilian Rozwandowicz. Drużyna wychowanka Włókniarza wygrała ze Stomilem Olsztyn 3:0.

To nie jedyny gol pabianiczanina w ten weekend – wychowanek PTC, Michał Bogdan strzelił gola dla IV-ligowego LKS Kwiatkowice w sparingu z KKS Koluszki (2:2).