Od początku atakowali goście, w szeregach których znalazło się kilku zawodników z pierwszoligowej kadry. Na szczęście tak Daniel Mazurek, jak i pabianicka defensywa zachowywały czujność. Sprzyjało nam też szczęście, bowiem po kilku uderzeniach piłka w niewielkiej odległości mijała bramkę PTC.

Nasi odpowiedzieli w zasadzie tylko uderzeniem Patryka Wujaka, który zmusił do sporego wysiłku bramkarza z Łodzi. Pierwszy gol padł w 37. minucie, gdy po dośrodkowaniu z kornera w polu karnym PTC doszło do zamieszania, wskutek którego Marcel Pięczek wepchnął piłkę do siatki. Jeszcze przed przerwą łodzianie wypracowali trzy świetne okazje, z których jedna – w 41. minucie zakończyła się golem. Po zbyt krótkim wybiciu piłki przez naszych obrońców na uderzenie zdecydował się Jakub Szlaski i skierował futbolówkę do siatki.

Po przerwie w sytuacji sam na sam świetnie spisał się Mazurek, ale w 61. minucie już nie dał rady, gdy Jakub Gołda wykorzystał błąd naszej obrony. W 78. minucie wynik strzałem z bliska ustalił Grzegorz Brochocki.

PTC: Mazurek – Prochuń, Hiler, Bączał, Stuchała (66. Musiał) – Kwiatkowski (76. Kukieła), Sikorski, Siwirski (76. Tyran), Jankiewicz (55. Antoszczyk), Stachowski – Wujak (68. Aiteka-Odus).