PTC zagra w III grupie A Klasy. Niestety, z tej grupy przeniesione (do grupy pierwszej) zostały rezerwy Włókniarza i kibice w Pabianicach nie zobaczą derbów miasta.

- Nawet w A Klasie te derby byłyby dodatkową atrakcją – przyznaje Dariusz Kopa, wiceprezes PTC. – Szkoda, że nie zagramy z Włókniarzem II. Liga byłaby ciekawsza.

„Fioletowi” na razie oswajają się z nowym poziomem rozgrywkowym. Po latach gry w „okręgówce” A Klasa to dla PTC na razie podróż w nieznane.

- Będą nowi przeciwnicy, nowe boiska, na których będziemy grać, wreszcie inny poziom rozgrywek – przyznaje Kopa. – Tego wszystkiego trzeba się będzie nauczyć.

Z kim PTC zagra w A Klasie? Rywale to Orzeł Kazimierz, Pisia Zygry, Pogoń II Zduńska Wola, Korab Łask, MKS Mianów, Włókniarz Konstantynów, Orzeł Piątkowisko, Sazan Pęczniew, Olimpia Karsznice, MULKS Łask, Rokita Rokitnica, Victoria Szadek.

Otwartym pozostaje pytanie, kim „fioletowi” zagrają w nowym sezonie. Spora ilość zawodników była wypożyczona. M.in. piątka zawodników Włókniarza (Norbert Pietrzak, Kacper Kamiński, Radosław Zieliński, Mateusz Bieliński, Dominik Bączał) i dwójka graczy Orła Piątkowisko (Adrian Kopka, Dominik Drąg).

- Czynimy starania, by wszyscy pozostali w naszym klubie – informuje Kopa. – Piłkarze wyrazili wstępną deklarację, że chcą u nas dalej grać.

Na pierwszym treningu powinni pojawić się nowi piłkarze. Wiceprezes mówi o bramkarzach, uzupełnieniu luk w defensywie, pomocniku i napastniku. Co z tego wyjdzie? Czas pokaże.

PTC ma zaplanowane kilka sparingów: 28 lipca zagra z LZS Justynów, 30 lipca z Włókniarzem Pabianice, 15 sierpnia rywalem będzie sam Milan. Niestety, nie ten z Mediolanu, lecz szkółka włoskiego klubu z Łodzi.

7 sierpnia PTC zmierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski z KP Elspor Łódź. Jeśli „fioletowi” przejdą tę przeszkodę, w kolejnej rundzie 18 sierpnia zagrają ze zwycięzcą pary LKS Gałkówek – KKS Koluszki.