Niedzielny mecz miał swoje podteksty, wszak trener Zawiszy II, Jerzy Rutkowski przez lata przywdziewał barwy Włókniarza (w II i III lidze), a potem prowadził pabianicką drużynę. W zespole ze Rzgowa grał też syn trenera, Marcin, który jest wychowankiem „zielonych”. Ponadto w rezerwach Zawiszy zaprezentowali się dwaj wychowankowie PTC: bramkarz Krystian Wawrzyński i pomocnik Marcin Kaczmarkiewicz.

Od pierwszego gwizdka arbitra przewagę uzyskali pabianiczanie, lecz w ich atakach brakowało zimnej krwi w decydującym momencie. Jakub Dobroszek po indywidualnej akcji uderzył za lekko, Damian Madaj będąc przed bramką nie sięgnął piłki zagrywanej przez Patryka Sumerę, a Tomasz Sęczek w sytuacji sam na sam fatalnie przyjął piłkę. W 19. minucie Sęczek wybiegł sam na sam z bramkarzem, lecz jego strzał minął bramkę. Potem z meczu zrobiła się chaotyczna kopanina, z której można wyłuskać jedynie trzy strzały Madaja (dwa niecelne i celna, choć lekka przerzutka).

Po zmianie stron do ofensywy przystąpili „zieloni”. Najpierw po ładnej zespołowej kontrze do piłki nie doszedł Sumera, a w 50. minucie „Siwy” po podaniu Dobroszka strzelił w dalszy róg, a Wawrzyński końcami palców wybił piłkę na korner. 60 sekund później padł gol dla... gospodarzy. Zabawa Damiana Froncali w polu karnym zakończyła się stratą, po której faulował Kacper Kosmala. Do „jedenastki” podszedł Rutkowski. Adrian Włodarczewski rzucił się w lewy róg, „Rutek” kopnął w prawy i było 1:0.

Włókniarz dość długo otrząsał się z szoku po stracie gola. Udało się w 64. minucie, gdy Sumera w końcu wypracował sobie pozycję do strzału i próbował zmieścić piłkę pod poprzeczką, jednak Wawrzyński przeniósł piłkę nad bramką. Po rzucie rożnym bardzo niecelnie strzelił Sęczek. W 69. minucie było 1:1. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotr Maślakiewicz głową przedłużył piłkę, a Madaj wpakował ją do siatki. „Zieloni” chcieli iść za ciosem, lecz strzały Krzysztofa Rudzkiego, Mateusza Kosmali i Madaja nie zrobiły żadnej krzywdy gospodarzom. W końcówce w dobrej okazji znalazł się junior Piotr Owczarek, lecz zamiast uderzać, przekombinował i mecz zakończył się podziałem punktów.

Zawisza II Rzgów – Włókniarz 1:1 (0:0)

Gole: Rutkowski 51.,k. - Madaj 69.

Włókniarz: Włodarczewski – Jach (58. Froncala), K. Kosmala, Maślakiewicz, Stępiński – Dobroszek, Rudzki, M. Kosmala (90. Stokłos), Sęczek (77. Owczarek), Madaj – Sumera (65. Rydzewski).