Już na przedmeczowej rozgrzewce wyszło na jaw, że podopieczni Zdzisława Leszczyńskiego będą mieć łatwiej. Trener gości doliczył się zaledwie dziesięciu graczy.

Dziesiątka zawodników z Rokitnicy wytrzymała bez straty gola siedem minut. Wówczas Jacek Hiler wykorzystał rzut karny i było 1:0. W 12. minucie Karol Wojtunik wykorzystał podanie Mateusza Bielińskiego i podwyższył na 2:0. W 28. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Hiler. Mimo kolejnych okazji PTC wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Pięć minut po zmianie stron arbiter podyktował drugą w tym spotkaniu „jedenastkę” dla gospodarzy. Tym razem do piłki podszedł Marcin Bączał i zrobiło się 4:0. Potem trener przeprowadził kilka zmian i tempo gry PTC spadło. Mimo tego, „fioletowi” zdobyli piątego gola –  w 66. minucie Wojtunik wykorzystał podanie Krzysztofa Oberle i ustalił wynik meczu.

To pierwsze zwycięstwo „fioletowych” w tym sezonie A Klasy.

PTC: Mazurek – Konieczny (60. Frankowski), Sikorski, Leszczyński, D. Bączał (60. Okrojek) – Klimek (65. Łukomski), Hiler (66. Gorzela), Wojtunik, Bieliński (65. Dylewski) – M. Bączał, Jankiewicz (52. Oberle).