- Dałem szansę pokazania się kilku chłopakom z roczników 2003 i 2004. To jest przyszłość GKS Ksawerów – mówi szkoleniowiec GKS. – Zagrało też trzech testowanych zawodników i jest duża szansa, że wszystkich zobaczymy jesienią w naszych barwach.

W futbolowych portalach pojawił się wynik 7:2 dla Stali.

- Ostatni gol padł ze spalonego i moim zdaniem nie został uznany, ale może coś przeoczyłem – przyznaje szkoleniowiec.

Jak głosi plotka, do GKS przymierzanych jest aż czterech graczy PTC: Daniel Dudziński, Rafał Cukierski, Piotr Szynka i Dawid Kaźmierczak.

- W tym tygodniu zapadnie decyzja, co do ich gry w GKS – mówi Maćczak. – To doświadczeni zawodnicy, od których nasza młodzież może się sporo nauczyć.

Piłkarze do GKS przychodzą, ale i odchodzą. Strzeleckie rekordy w Polonii Piotrków bije Patryk Olszewski, trzech graczy (m.in. Damian Kozłewski) może zasilić a-klasową Iskrę Dobroń.

- Nikomu nie będziemy blokować możliwości zmiany klubu – zapewnia trener.

W sparingu w Głownie nie zagrał Tomasz Ostalczyk. Czy i on zamierza odejść z GKS?

- Nic z tego. Tomek wrócił z urlopu i zagrał w sparingu z Koluszkami, gdzie lekko podkręcił nogę – informuje szkoleniowiec. – Zapewnił nas, że jesienią wesprze nas swoim wielkim doświadczeniem.

Gole dla GKS w pierwszej połowie strzelili Jan Rychta i zawodnik testowany.

GKS: Rzeźniczak – Poros, testowany, Kubala, Telesiewicz – Grzejdziak, Wojtyniak, J. Rychta, testowany, Jędrzejczyk. Na zmiany: Hryć, Papież, Żurawski, testowany, K. Rychta.