W V lidze już wszystko jasne – do IV ligi awansowała Stal Głowno, choć po rundzie jesiennej na czele stawki był pabianicki Włókniarz. Na dzień dzisiejszy do A Klasy spadają LZS Justynów i Polonia Andrzejów.

Nerwowej końcówki z ubiegłego sezonu uniknęli w Dłutowie (w 2014 roku GLKS utrzymał się w V lidze, skutek wycofania się MKS-u Kutno z rozgrywek... III ligi). W sobotę o godz. 17.00 zajmujący 11. miejsce GLKS w małych derbach powiatu zmierzy się z 8. Włókniarzem Konstantynów Łódzki. W przypadku wygranej GLKS zrówna się punktami z rywalem.

Piłkarze Włókniarza mogą zostać wicemistrzem V ligi. By tak się stało, muszą w niedzielę o godz. 17.00 pokonać 7. w tabeli KKS Koluszki (w listopadzie w Koluszkach „zieloni” wygrali 4:0) i liczyć na to, że swoje mecze przegrają Orzeł Parzęczew (porażka jest realna, bo gra z mistrzem z Głowna) i Andrespolia Wiśniowa Góra (porażka mniej realna, bo jedzie do Ostrowów na mecz z dużo słabszą Ostrovią). Remisy Orła i Andrespolii podopiecznym Jacka Włodarczewskiego nic nie dają, bowiem mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań z obiema drużynami.

W niedzielę o godz. 17.00 w Rzgowie ostatni akcent sezonu 2014/15 w wykonaniu PTC, które zagra z Zawiszą II. By zachować 5. miejsce w tabeli, „fioletowi” muszą ograć 14. Zawiszę II.