Progres w grze pabianiczan widoczny był od kilku spotkań, ale nie przekładało się to na wymierne efekty punktowe. Ofensywna gra popłaciła dopiero w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej.

Jednak po pierwszej połowie z prowadzenia cieszyli się gospodarze, którzy w 35. minucie znaleźli sposób na pokonanie Adriana Kowalskiego. „Fioletowi” przystąpili do ataku po przerwie. W 48. minucie w polu karnym gospodarzy został sfaulowany Patryk Wujak. „Jedenastkę” na gola pewnie zamienił Filip Bednarski. W 59. minucie Wujak efektownym wolejem umieścił piłkę w okienku bramki i PTC prowadziło.

Mimo kilku okazji do zdobycia gola, wynik się nie zmienił i „fioletowi” wygrali pierwszy raz w tej rundzie, co przesunęło ich na przedostatnie miejsce w tabeli.

- W Dalikowie świetny mecz zagrał 16-letni Jakub Tyran, który bardzo dobrze radził sobie na środku obrony – mówi Dariusz Kopa, wiceprezes PTC.

PTC: Kowalski – Stachowski, Bączał, Tyran, Stuchała – Bednarski, Sikorski, Jankiewicz (84. Buchowicz), Kwiatkowski, Stachlewski, Wujak.