Sokół pokonał Lechię 5:2, a wychowanek „fioletowych” strzelił pierwszą bramkę, trafiając do siatki w 39. Minucie. Dziuba rozegrał 90 minut. To jego trzeci gol jesienią – najpierw strzelił pierwszemu powojennemu mistrzowi Polski, warszawskiej Polonii (wygrana Sokoła 2:0), potem pomógł zapewnić remis z rezerwami Legii (1:1), celnym strzałem dając prowadzenie aleksandrowianom.

Dziuba w tej rundzie rozegrał 15 spotkań, w tym 11 w podstawowym składzie. Jego droga z Pabianic do Aleksandrowa wiodła przez juniorskie ekipy Widzewa, Legii i UKS SMS Łódź. W ubiegłym roku zwrócił uwagę trenera Widzewa Radosława Mroczkowskiego. Do transferu jednak nie doszło i od lata Kacper występuje w barwach Sokoła.

Jak w III lidze radzą sobie inni zawodnicy z przeszłością w pabianickich klubach?

Wychowankowie Włókniarza: Jakub Rozwandowicz i Łukasz Bocian są podstawowymi graczami RKS Radomsko – Rozwandowicz w 13 meczach strzelił cztery gole, zaś Bocian rozegrał 14 spotkań. W Radomsku gra także były piłkarz PTC, Krystian Kolasa, który wystąpił w 10 meczach.

W barwach lubelskiego Motoru broni wychowanek „zielonych”, Adrian Olszewski. W 13 meczach puścił 13 bramek, w czterech z nich zachowując czyste konto.